utorok , jún 18 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer o najbližšej olympiáde: „Budem vtedy ešte na okruhu?“
Foto: TASR

Federer o najbližšej olympiáde: „Budem vtedy ešte na okruhu?“

BAZILEJ – Švajčiar Roger Federer oslávil v lete 37. narodeniny a počas tokijskej olympiády v lete 2020 dovŕši vek 39 rokov. Jeho štart pod piatimi kruhmi je preto stále vo hviezdach.

„Vyzerá to byť stále ďaleko. Určite by som chcel hrať v 39 rokoch na olympiáde, ale budem vtedy ešte na okruhu? Nemám žiadnu predstavu,“ uviedol „Fedex“ cez víkend na tlačovej konferencii v rodnom Bazileji.

Ďalšou horúcou témou je Švajčiarov prípadný návrat na antuku. „Po londýnskom Turnaji majstrov pôjdem na dovolenku. Vtedy by som sa chcel rozhodnúť, či sa v sezóne 2019 vrátim na antuku. Ak áno, na koľkých turnajoch? Toto rozhodnutie ovplyvní celú moju prípravu a plánovanie,“ uvedomuje si tretí muž sveta.

„Ak budem hrať na antuke, moje telo si na to bude musieť čím skôr zvyknúť. Výmeny sú iné, musíme využívať sklzy. Tak uvidíme. Ak antuku vynechám, nevidím v tom žiadny problém. Budem rád, ak si budem môcť povedať, že som spravil dobré rozhodnutie. Preto potrebujem viac času na premyslenie,“ dodal švajčiarsky fenomén.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nepochopiteľná kritika z Rumunska: „Austrálčania nevedia čítať ani písať“

BUKUREŠŤ – Bývalý rumunský tenista Ion Tiriac sa minulý týždeň vrátil k finále ženskej dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × five =