pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer o rivalite s Nadalom: „Tlačili sme sa k tomu, aby sme sa stali lepšími hráčmi“
Foto: TASR

Federer o rivalite s Nadalom: „Tlačili sme sa k tomu, aby sme sa stali lepšími hráčmi“

NEW YORK – Švajčiar Roger Federer a Španiel Rafael Nadal sú protagonisti zrejme najslávnejšej tenisovej rivality v dejinách. A jej kapitoly neustále pribúdajú. Skúsenejší Bazilejčan si počas US Open zaspomínal na jej začiatky.

„Každá rivalita je odlišná. Chvalabohu, inak by to bolo nudné. Samozrejme, sme z odlišných krajín, čo pridáva rivalite na dynamike. Po ďalšie, nie sme rovnako starí, čo tiež mení veľa vecí,“ začal svoje rozprávanie populárny švajčiarsky velikán.

„Pochopiteľne, keď prišiel, vždy ma veľmi rešpektoval. Ja som to mal rovnako voči hráčom, ktorí už nie sú na okruhu. To nám zabezpečilo úspešný štart. Potom sme hrali proti sebe pri mnohých príležitostiach, cez množstvo ťažkých a vzrušujúcich momentov sme sa vyštverali na vrchol. Myslím, že sme sa navzájom veľmi rešpektovali a skutočne si vážili jeden druhého. Tlačili sme sa k tomu, aby sme sa stali lepšími hráčmi a hádam aj lepšími ľuďmi,“ pokračoval „Fedex“.

„Prežili sme toho na tenisových kurtoch spolu veľa. Myslím, že sme si v tomto smere vzájomne vďační,“ dodal 20-násobný grandslamový šampión, ktorý má s „Rafom“ negatívnu zápasovú bilanciu 15:23, ale ovládol posledných päť duelov.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: tenisti si užívajú Rím, hudobný počin Wozniackej s Radwaňskou

Aj tento týždeň prinášame výber zo sociálnych sietí. Väčšina tenistov si vychutnáva návštevu pamiatok vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two + eighteen =