štvrtok , marec 21 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer o vysokých odmenách v tenise: „Je to zásluha generácií pred nami“
Foto: TASR

Federer o vysokých odmenách v tenise: „Je to zásluha generácií pred nami“

Švajčiar Roger Federer patrí dlhé roky medzi najlepšie zarábajúcich športovcov sveta. Pri spomienkach na mladosť hovorí, že peniaze nikdy neboli jeho motivácia.

„Mojím prvoradým snom vždy bolo zahrať si na Wimbledone a iných rôznych turnajoch. Nie stať sa milionárom. To nebol cieľ. Možno len mať pohodlný život. Nezáleží mi na tom, či zarobím jeden, štyri alebo sedem miliónov ročne. Ide o to hrať tenis, byť zdravý a získavať tituly,“ uviedol na margo začiatkov a súčasnosti švajčiarsky tenista.

Američan Michael Chang nedávno uviedol, že mladí ľudia hrajú tenis pre slávu a peniaze. „Fedex“ s ním nesúhlasí. „Nemyslím si, že je to úplne pravda. Prečo hráme tenis? Nie preto, aby sme zarábali peniaze, ale aby sme išli za svojimi snami. Dospelo to však k tomu, že v tenise je množstvo peňazí, čo je pre nás, samozrejme, dobré,“ zhodnotil druhý muž rebríčka ATP.

Zároveň si uvedomuje, že za horibilné odmeny vďačia súčasné hviezdy aj svojim predchodcom. „Je to zásluha generácií pred nami, ktoré dostali tenis tam, kde je dnes,“ dodal 37-ročný rodák z Bazileja.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Cibulková v Miami v historickom zápase smolne neuspela

MIAMI – Dominika Cibulková prehrala v 1. kole turnaja WTA Premier Mandatory v Miami (9 035 428 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + 6 =