pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Federer ocenil Tsitsipasa, chváli jeho zlepšenie za posledný rok
Foto: TASR

Federer ocenil Tsitsipasa, chváli jeho zlepšenie za posledný rok

INDIAN WELLS – Švajčiar Roger Federer je už 20 rokov neodmysliteľnou súčasťou okruhu. Raz však príde deň, keď skončí. Kto bude jeho nástupcom? Švajčiar verí, že by to mohol byť Grék Stefanos Tsitsipas.

Grécky mladík zdolal tento rok švajčiarsku ikonu vo 4. kole Australian Open. Nakoniec dokráčal v Melbourne až do semifinále, neskôr vyhral ATP turnaj Marseille a pripísal si finále v Dubaji. Vďaka tomu sa prebojoval do top 10, čo zaujalo aj „Fedexa“.

„Páči sa mi jeho zlepšenie. Vlani začínal sezónu okolo 90. miesta v rebríčku ATP a behom 13-14 mesiacov sa dostal do top 10 ako prvý Grék v histórii. Je to úžasný úspech. Páči sa mi, že dokáže získavať fiftíny rôznymi spôsobmi a loptičky hrá veľmi skoro po odskoku. Je to veľmi dôležité, ak chcete vyhrávať veľké turnaje,“ uviedol bazilejský rodák počas podujatia v Indian Wells.

Sám má v Kalifornii jasný cieľ. Získať šiesty miestny titul. Čo ho napĺňa sebavedomím? „Som zdravý, dostávam sa z pásmovej choroby (jet lag), moja hra funguje. Hral som dobre v Dubaji aj predtým v Austrálii. Uprednostňujem tunajší suchý púštny vzduch pred vysokou vlhkosťou,“ dodal na margo vlastných ambícií.

Ďalší krok na ceste za titulom s poradovým číslom 101 môže urobiť Federer už dnes v noci. Približne o 2:00 nášho času nastúpi v atraktívnom zápase 3. kola proti svojmu kamarátovi a krajanovi Stanovi Wawrinkovi.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: tenisti si užívajú Rím, hudobný počin Wozniackej s Radwaňskou

Aj tento týždeň prinášame výber zo sociálnych sietí. Väčšina tenistov si vychutnáva návštevu pamiatok vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

16 − nine =