sobota , apríl 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer po wimbledonskom sklamaní: „Cítim sa hrozne“
Foto: Twitter/Wimbledon

Federer po wimbledonskom sklamaní: „Cítim sa hrozne“

LONDÝN – Švajčiar Roger Federer zaznamenal včera vo štvrťfinále Wimbledonu jednu z najtrpkejších prehier kariéry. Juhoafričanovi Kevinovi Andersonovi podľahol 6:2, 7:6(5), 5:7, 4:6, 11:13. Na pozápasovej tlačovej konferencii len ťažko hľadal slová.

Zneistel, keď nevyužil v treťom sete mečbal a po sérii 34 víťazných wimbledonských setov sa ocitol v novej pozícii? „Viedol som 2:1 na sety, všetko bolo v poriadku. V tom momente mi ani nenapadlo, že by som mohol prehrať,“ odpovedal 20-násobný grandslamový víťaz.

„Trápil som sa, nedokázal som diktovať tempo a čím dlhšie sme hrali, tým menej som ho vedel prekvapiť. Za celý zápas som nemal ani chvíľu pocit, že som sa rozbehol na 100 percent. Cítim sa hrozne,“ vysvetľoval dôvody neúspechu.

Na otázku novinára o pocitoch a o tom, že tu nedokončil tento rok svoju prácu, odvetil trochu odľahčene: „Myslím, že som tu už v minulosti odviedol dobrú prácu. Samozrejme, som sklamaný, neviem ako dlho to tak budem cítiť. O rok sa chcem ale vrátiť.“

Ovplyvní skoršie vypadnutie ďalšie Švajčiarove plány? „Po takejto prehre je niekedy najlepšie hrať čo najskôr ďalší turnaj. Pôvodný plán bol dať si pred podujatiami v Amerike pauzu a ísť domov do Švajčiarska. Je dôležité byť s rodinou a kamarátmi,“ zareagoval trochu tajomne.

Kompletná tlačová konferencia s odpoveďami v troch jazykoch:

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kužmová posúva Slovensko do vedenia 2:0

BRATISLAVA – Viktória Kužmová zdolala brazílsku jednotku Beatriz Haddadovú Maiovú 6:3, 6:3. Slovensko tak po …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × four =