utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer poslal silný odkaz lyžiarskej ikone Vonnovej
Foto: TASR

Federer poslal silný odkaz lyžiarskej ikone Vonnovej

ŽENEVA/ARE – Majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní vo švédskom Are sleduje pozorne aj Švajčiar Roger Federer. Včera poslal odkaz lúčiacej sa Američanke Lindsey Vonnovej, ktorá odišla do športového dôchodku ako bronzová medailistka zo zjazdu.

„Ahoj Lindsey, to som ja. Veľká gratulácia k úžasnej kariére. Viem, že si v posledných mesiacoch skúšala robiť všetko, aby si bola pripravená. Myslel som na teba a sledoval som ťa. Videl som pád v Super G pred pár dňami. Bolo mi ťa naozaj ľúto,“ začal „Fedex“ svoje rozprávanie v telefonickom rozhovore s ikonickou lyžiarkou.

„O to viac ma teší tvoja medaila zo zjazdu. Pozeral som to so svojimi deťmi a veril ti. Výborná robota, môžeš byť na seba hrdá. Dúfam, že si si tento moment užila, hoci môže byť pre teba momentálne trochu smutný,“ dodal 37-ročný rodák z Bazileja.

„Rog, si najlepší. Prídem na Wimbledon a chcem vidieť nejaké tvoje skvelé predstavenia. Teším sa aj na to, že si budem môcť zalyžovať s tvojimi deťmi. Bude to skvelé. Mam ťa rada a ďakujem,“ odpovedala mu Vonnová.

Dve športové ikony spája dlhoročné priateľstvo i spoločné marketingové aktivity. Ešte v roku 2014 si spolu zahrali tenis na ľadovci vo Švajčiarsku. Sympatická americká lyžiarka zároveň pri každej príležitosti zdôrazňuje, akou inšpiráciou pre ňu legendárny Federer je.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Serena Williamsová: „Každá tenistka je pripravená hrať päť setov“

NEW YORK – Po Wimbledone sa opäť medzi laickou i odbornou verejnosťou skloňuje možnosť zavedenia ženských …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 3 =