streda , október 23 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer potešil fanúšikov, chce hrať aj po štyridsiatke
Foto: TASR

Federer potešil fanúšikov, chce hrať aj po štyridsiatke

CINCINNATI – Švajčiar Roger Federer sa na turnaji ATP Masters 1000 v americkom Cincinnati vyjadril pre televíznu stanicu DigiSport k svojej budúcnosti. Plánmi potešil fanúšikov.

Pred pár dňami oslávil bazilejský rodák 38. narodeniny, no stále je v špičkovej forme. Dostal preto jasne položenú otázku, či plánuje pokračovať v kariére aj po štyridsiatke, ktorú oslávi v sezóne 2021.

„Dúfam, ale je ťažké na to odpovedať. Pokiaľ ma to baví, moje deti sú šťastné a manželka je s tým v pohode, je všetko v poriadku. Potrebujem sa však vyhnúť zraneniam. Nechcem hrať s bolesťou. Zároveň chcem, aby boli zdraví aj moji rodičia,“ odvetil Federer.

„Ak by sa čokoľvek zmenilo, bolo by v poriadku nechať to tak, dať si pauzu alebo odísť navždy. Moja kariéra je dostatočne skvelá. Dúfam, že budem hrať ešte niekoľko rokov, ale neviem to zaručiť,“ pokračoval.

„Treba byť obozretnejší, počúvať svoje telo, rozumieť tomu, kedy ide len o bolesť a kedy o zranenie. Dobré je, že spolupracujem s rovnakým kondičným trénerom už takmer dve dekády, čo je veľmi užitočné,“ dodal skúsený Švajčiar.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Verdasco prežíva na sklonku kariéry obrovské sklamanie

MADRID – Fernando Verdasco sa nezmestil do španielskej nominácie na finálový turnaj Davisovho pohára (18. – 24. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two − two =