štvrtok , marec 21 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer prehovoril o slabinách Djokoviča, Nadala i seba
Foto: TASR

Federer prehovoril o slabinách Djokoviča, Nadala i seba

CHICAGO – Každý tenista má nejaké slabiny. V prípade švajčiarsko-španielsko-srbského tria Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovič sú však len minimálne. Nie vždy to bolo tak.

Pred štartom Laver Cupu v Chicagu sa nad slabými stránkami „veľkej trojky“ zamyslel práve Federer. „Myslím, že je normálne, že sa ako hráč zlepšujete. Sebadôvera je jedna vec, ale tá je dočasná a môžete ju stratiť tak rýchlo ako ste ju nadobudli. Potom je tu určitá základňa, s ktorou môžete vždy pracovať. Ako čas plynie, tréningy a zápasy z vás robia lepších hráčov. Zvykol som mať slabý bekhend. Potom mi doň všetci hrali, takže som si ho, samozrejme, zlepšil. Myslím, že to isté zažili mnohí hráči,“ zauvažovala svetová dvojka.

Neskôr sa 37-ročný bazilejský rodák zamyslel aj nad svojimi najväčšími rivalmi: „Nemyslím si, že Novakov forhend bola jeho silná stránka. Dnes je to jeho zbraň. ‚Rafa‘ to isté. Zvykol bojovať s tým, keď ste hrali tvrdé údery do jeho forhendu. Dnes to už preňho nie je problém. Je zaujímavé ako sa tenisovo vyvíjate. Pre mňa je logické zlepšovať sa. Musíte však mať pracovnú morálku, profesionalitu.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Cibulková v Miami v historickom zápase smolne neuspela

MIAMI – Dominika Cibulková prehrala v 1. kole turnaja WTA Premier Mandatory v Miami (9 035 428 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twelve + four =