piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer prekvapil – potvrdil antukový turnaj, s ktorým sa nepočítalo
Foto: TASR

Federer prekvapil – potvrdil antukový turnaj, s ktorým sa nepočítalo

MADRID – Švajčiarsky tenista Roger Federer sa po trojročnej absencii opäť predstaví na turnaji ATP Masters 1000 v Madride (3. – 12. mája). Dnes to oznámili organizátori.

Skúsený Švajčiar už po Australian Open potvrdil, že plánuje štart na grandslamovom Roland Garros. V rámci prípravy sa počítalo s jedným, maximálne dvoma turnajmi. Jeho kouč Severin Lüthi to pred troma týždňami upresnil na presne jedno, zatiaľ nekonkretizované podujatie. Predtým sa v kuloároch hovorilo o účastiach v Ríme a Barcelone. Voľba dnes padla na Madrid. Či to bude jediná príprava pred Roland Garros však isté nie je.

„Nie je tajomstvo, že je Federer jedným z najlepších hráčov histórie. Sme šťastní, jeho návrat do Madridu je pre turnaj ako darček. Mať ho späť na antuke popri Djokovičovi a Nadalovi je niečo neobyčajné,“ citoval riaditeľa turnaja Feliciana Lópeza britský The Guardian.

Federer je s tromi titulmi historicky druhý najúspešnejší hráč na Madrid Open, ten posledný získal v roku 2012, keď sa hralo na modrej antuke. Viac singlových trofejí zo španielskej metropoly má v zbierke len domáci Rafael Nadal.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

MS WTA Tour v Šen-čene s neprekonateľnými prémiami

ŠEN-ČEN – Koncoročné MS WTA Tour sa budú tento rok konať prvýkrát v čínskom Šen-čene, kam …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 + seven =