pondelok , august 19 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer na Roland Garros s najvyššími cieľmi
Foto: TASR

Federer na Roland Garros s najvyššími cieľmi

ŽENEVA – Hoci má už 37 rokov a na antuke nehral od mája 2016, na Roland Garros bude mať vysoké ciele. Švajčiar Roger Federer to prezradil v rozhovore pre RTS.

Prípadný návrat na post svetovej jednotky označil bazilejský rodák za takmer nemožný. Vysvetlil to nasledovne: „Som starší, hrám menej turnajov. Radšej budem nižšie v rebríčku dosahujúc skvelé výsledky. Dúfam, že sa mi to tento rok podarí. Mladší hráči sa snažia preraziť, sú veľmi nebezpeční. Ja sa snažím zostať mladý vo svojej hlave.“

Komentoval aj svoje rozhodnutie nastúpiť prvýkrát od roku 2015 na Roland Garros: „Dúfam, že nebudem cítiť tlak. Francúzski fanúšikovia milujú tenis. Víťazstvo na Roland Garros 2009 bolo jedno z najväčších v mojej kariére.“

Môže však získať v Paríži druhý titul? „Hm, povedal by som, že áno. Budem však potrebovať šťastie, dobrý žreb, úspešný štart a heroické kúsky v správnych momentoch. Nepovedal by som, že tam idem hrať pre zábavu. Chcem len počkať ako sa budú veci vyvíjať a čo sa nakoniec stane,“ odpovedal Federer.

V súčasnosti si 20-násobný grandslamový šampión užíva zimnú dovolenku vo Švajčiarsku. Lyžovanie však uňho dlhodobo neprichádza do úvahy. „Moje dcéry ma opakovane volajú lyžovať a ja im vždy odpoviem, že sa bojím zranenia. Raz to bude opačné. Ja ich budem volať a ony odvetia ‚ale nie, zase?‘“ dodal so smiechom švajčiarsky fenomén.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Fantázia v Cincinnati – Polášek získal najcennejší titul kariéry

CINCINNATI – Filip Polášek s Ivanom Dodigom zdolali  vo finále turnaja ATP Masters 1000 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − 3 =