streda , máj 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer sklamaný z konania organizátorov rímskeho turnaja
Foto: TASR

Federer sklamaný z konania organizátorov rímskeho turnaja

RÍM – Švajčiar Roger Federer dnes vstúpi do turnaja ATP Masters 1000 v Ríme. S jeho štartom v Taliansku sa spája aj kontroverzné rozhodnutie organizátorov.

„Zdvojnásobili sme cenu lístkov na stredu, keď má hrať Federer. Chceme odmeniť fanúšikov, ktorí si kúpili lístok bez toho, aby vedeli, že Federer bude hrať,“ nechal sa pred pár dňami počuť prezident Talianskej tenisovej federácie Angelo Binaghi. Na jeho slová upozornil na Twitter taliansky športový novinár Vanni Gibertini.


Takéto vysvetlenie zvýšenia ceny lístka zo 60 na 132 eur je pochopiteľne diskutabilné. Hoci hovorí Binaghi o odmene fanúšikov, mnohí to vnímajú úplne opačne a za jeho rozhodnutím vidia čisto finančný záujem. Na stranu organizátorov sa nepostavil ani legendárny „Fedex“.

„Som sklamaný. Prezentovali to tým spôsobom, že odmenili fanúšikov, ktorí si kúpili lístky skôr? To je trochu zvláštne, ale v poriadku. Dúfam len, že to nezatieni fakt, že som naozaj šťastný, že som tu,“ uviedol na jednej z tlačových konferencií švajčiarsky tenista citovaný portálom Essentially Sports.

Prvý zápas na rímskej antuke by mal odohrať skúsený bazilejský rodák dnes o 11:00. V zápase 2. kole bude čeliť na Centrálnom kurte Joaovi Sousovi z Portugalska.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Komentár TS: Kyrgiosov trest je adekvátny – nerobme z neho zločinca

Ak sa obzrieme za minulotýždňovým turnajom v Ríme, väčšmi ako Nadalov prvý sezónny titul rezonuje výstup, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four + six =