sobota , október 20 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer totálne zmenil plány, na post jednotky zaútočí v Rotterdame
Foto: TASR

Federer totálne zmenil plány, na post jednotky zaútočí v Rotterdame

ROTTERDAM – Švajčiar Roger Federer prehodnotil svoje plány a na budúci týždeň zaútočí na podujatí ATP 500 v holandskom Rotterdame na post svetovej jednotky.

Pôvodne sa uvažovalo o jeho útoku v termíne 26. februára – 3. marca na turnaji rovnakej kategórie v Dubaji. Roger si však vybral jednoduchšiu cestu a kývol na voľnú kartu z Holandska. Keďže jeho najväčší rival Rafael Nadal zo Španielska stále pauzuje pre problémy v bedrovej oblasti, stačí Bazilejčanovi na zmazanie 155-bodového manka postup do semifinále (180 bodov).

„Tento turnaj je pre mňa špeciálny. Pamätám sa, že som na ňom hral prvýkrát v roku 1999. Bolo to jedno z prvých podujatí, na ktorom som si mohol zahrať na takej vysokej úrovni. Je príjemné pripojiť sa k 45. výročiu turnaja,“ uviedol 20-násobný grandslamový víťaz a miestny šampión zo sezón 2005 a 2012. Naposledy hral v Rotterdame v edícii 2013, keď ho vo štvrťfinále zastavil Francúz Julien Benneteau.

Švajčiarsky fenomén bude hrať aj o jeden atraktívny rekord. Ak sa totiž dokáže vrátiť na čelo rebríčka, stane sa najstaršou jednotkou v histórii. Doterajšie maximum patrí Američanovi Andremu Agassimu, ktorý trónil na vrchole vo veku 33 rokov a 131 dní. Hviezdny Švajčiar oslávi v auguste už 37. narodeniny.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

WTA vyhlásila výsledky tradičnej koncoročnej ankety

SINGAPUR – Na galavečere v Singapure dnes vyhlásili výsledky tradičnej ankety usporiadanej organizáciou WTA. Ocenenia si …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 4 =