štvrtok , august 22 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Ferrer: „Chcem bojovať do poslednej loptičky svojej kariéry“
Foto: Twitter/David Ferrer

Ferrer: „Chcem bojovať do poslednej loptičky svojej kariéry“

BUENOS AIRES – Španiel David Ferrer hrá tento týždeň v argentínskom Buenos Aires jeden z posledných turnajov kariéry. Po postupe do 2. kola si preto novinári nenechali ujsť možnosť vyspovedať ho.

„Ďakujem organizátorom, že môžem hrať na Argentina Open. Vždy to bola moja priorita. Mohol som si vybrať záver kariéry, aký som chcel. Vlani som sa rozhodol, že rok 2019 bude môj posledný v role hráča. Som hrdý, že môžem povedať, že som v ňom hral na Argentina Open. Vravím dovidenia, lebo sa určite vrátim. Ako fanúšik, tréner, osobnosť,“ začal španielsky veterán svoje rozprávanie po víťazstve 7:6(13), 6:3 v 1. kole nad Tunisanom Malekom Jazirim.

Bývalá svetová trojka sa vyjadrila aj k výmene generácií v tenise: „Všetko sa vyvíja a zvlášť tenis, tak, ako každý šport. Hrá sa s väčšou silou, ale najlepší chlapci sa stále držia. To je prípad Novaka Djokoviča, Rafaela Nadala alebo Rogera Federera. Sú to traja hráči, ktorí spolu na okruhu dominovali. Keď skončia, ako fanúšikovi mi budú chýbať. Ale stane sa to. Nahradia ich Zverev, Tsitsipas, Thiem a ďalší.“

„Je dobré, že si stále užívame Novaka, Rafu a Rogera. Mojím cieľom je vyhrať pred definitívnym koncom toľko zápasov, koľko sa bude dať. Chcem zostať konkurencieschopný a bojovať do poslednej loptičky svojej kariéry,“ dodal 36-ročný rodák z Jávey.

Ďalší zápas rozlúčkového turné čaká populárneho bojovníka už dnes večer. Približne o 20:00 SEČ nastúpi David Ferrer v 2. kole ATP 250 podujatia v Buenos Aires proti svojmu krajanovi Albertovi Ramosovi-Viňolasovi.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Djokovič priblížil svoj vzťah s Federerom

NEW YORK – Srb Novak Djokovič a Švajčiar Roger Federer sú veľké legendy a dlhoroční rivali. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen + 6 =