sobota , apríl 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Ferrero o Zverevovi: „Hovoril som mu, že nie je v poriadku meškať na každý tréning“
Foto: TASR

Ferrero o Zverevovi: „Hovoril som mu, že nie je v poriadku meškať na každý tréning“

Španiel Juan Carlos Ferrero odkryl v rozhovore pre denník Marca dôvody rozchodu s Nemcom Alexandrom Zverevom i problémy, ktoré spoluprácu sprevádzali.

Bývalý španielsky tenista začal s nemeckým supertalentom spolupracovať vlani v máji. Okamžite prišiel titul z ATP Masters 1000 turnaja v Madride, na ktorý „Saša“ nadviazal o necelé tri mesiace v Montreale. Medzitým sa tešil aj na 500-ke vo Washingtone. Zdalo sa, že práve Ferrero môže byť chýbajúcou ingredienciou – spojivom, ktoré vytvorí z jednotlivých Nemcových herných prvkov kompaktný a fungujúci celok.

V závere roka prišla stagnácia a Zverev už nebol pre najlepších taká hrozba. Kríza vyvrcholila na tohtoročnom Australian Open, kde vypadol v 3. kole po prehre s Juhokórejčanom Čchung Hjeonom. Riešenie? Ukončenie spolupráce so španielskym koučom. „Keď sa skončil Australian Open, riešili sme spor,“ priznal rodák z Hamburgu.

Tým sa mohlo všetko skončiť, keby trápiaci sa tenista nepokračoval vo vysvetľovaní. „Keby sa ten problém týkal nás dvoch, bolo by to v poriadku. Týkalo sa to však celého tímu. Došlo to až tak ďaleko, že bol ku všetkým neúctivý. Preto som to musel ukončiť,“ dodal pred troma dňami pre tennis-tourtalk.com.

Ferrerova reakcia na seba nenechala dlho čakať: „Od prvého dňa som žiadal od jeho tímu rešpekt. Okrem toho som žiadal, aby bol presný. Hovoril som mu, že nie je v poriadku meškať na každý tréning 20 – 30 minút.“

„Povedal som mu, že väčšia disciplína by prospela jeho tenisu. Počas prvých mesiacov bol disciplinovanejší a úctivejší. Keď sme sa lepšie spoznali, prestal rešpektovať zásady, ktoré som stanovil na začiatku,“ pokračoval víťaz Roland Garros 2003.

Zrejme aby predišiel ďalšej mediálnej prestrelke, spomenul na konci aj pozitíva: „Pomohol som mu vyhrať prvé dva turnaje ATP Masters 1000. V Ríme som mu dával rady cez telefón, v Kanade som s ním bol osobne. Bol som veľmi šťastný. Ďakujem mu, že ma nedávno označil za veľkého dráča. To je to, čom sa naučil – práca, disciplína, pokora a rešpekt voči druhým.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Djokovič po prehre v Monte Carle: „Hlavným cieľom je Roland Garros“

MONTE CARLO – Novak Djokovič dnes podľahol vo štvrťfinále turnaja ATP Masters 1000 v Monte …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + two =