pondelok , október 21 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Fognini potvrdil v Montreale radostnú novinu, správy o rozchode s trénerom dementoval
Foto: TASR

Fognini potvrdil v Montreale radostnú novinu, správy o rozchode s trénerom dementoval

MONTREAL – Talian Fabio Fognini absolvoval počas aktuálneho turnaja ATP Masters 1000 v Montreale tlačovú konferenciu, na ktorej prezradil veľa zaujímavostí.

V posledných dňoch sa médiami šírila informácia o Talianovom konci spolupráce s argentínskym trénerom Francom Davínom. Rozhodnutie sa malo zrodiť počas minulotýždňového turnaja v mexickom Los Cabose. „Naozaj? Dobré vedieť. Teraz je lepšie nehovoriť nič, porozprávam sa s ním na konci sezóny, ktorú chcem ukončiť čo najlepšie,“ vyjadril sa k rozchodu s koučom Fognini citovaný portálom Tennis World.

Taliansky búrlivák má dlhodobé problémy s členkom a priznal, že je opäť v hre operácia. „Ako viete, fyzicky nie som stopercentne fit. Noha ma stále bolí, ale teraz sú dôležité turnaje ako Montreal, Cincinnati a US Open, kde chcem hrať čo najlepšie. Potom si dám pred Laver Cupom pár dní voľna a rozhodnem sa, či pôjdem na operáciu alebo nie. Ak áno, zrejme po ázijskej šnúre,“ priblížil.

Operáciu by mohlo oddialiť prípadné kvalifikovanie sa na Turnaj majstrov. „Som kúsok od top 10 a môžem sa dostať na Turnaj majstrov, čo je ďalší veľký sen, ale nie posadnutosť,“ uviedla na margo možného sezónneho vrcholu v Londýne svetová jedenástka.

S manželkou Flaviou Pennettovou sú rodičmi dvojročného synčeka Federica a nikdy sa netajili túžbou po druhom dieťati. Fámy, že je bývalá tenistka znova tehotná, sa prvýkrát objavili pred zhruba mesiacom. Tridsaťdvaročný rodák zo San Rema to v Montreale potvrdil: „Ciele v roku 2020 budú odlišné. Na ceste je ďalšie dieťa, cestovať s dvomi malými deťmi bude komplikovanejšie.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Mladenovičová je sklamaná – v spolupráci s Bajinom nebude pokračovať

Francúzka Kristina Mladenovičová pomocou sociálnej siete oznámila, že kouč Sascha Bajin pri nej končí. Nie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + 20 =