pondelok , júl 16 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Fognini po škandále na US Open: „Už sa to nikdy nezopakuje“
Foto: TASR

Fognini po škandále na US Open: „Už sa to nikdy nezopakuje“

RÍM – Taliansky tenista Fabio Fognini sa ospravedlnil za slovné inzultovanie empajrovej rozhodkyne na US Open. To malo za následok jeho vylúčenie z turnaja.

Tridsaťročný hráč povedal že je pripravený diskutovať o svojej chybe s deťmi na škole, čo berie ako lekciu. „Chcem sa ospravedlniť všetkým. Nie iba empajrovej rozhodkyni, ktorej som sa ospravedlnil už v New Yorku, ale skutočne všetkým, ktorí sa cítia byť mojím správaním dotknutí – najmä ženám,“ uviedol Fognini pre taliansku Sky TV.

Ako ďalej v rozhovore prezradil, v súčasnosti spolupracuje s mentálnym koučom, aby si „upokojil nervy“. „Chápem závažnosť môjho konania. Viem, že som urobil niečo mimoriadne nesprávne. Už sa to nikdy nezopakuje,“ dodal.

Taliana vylúčili z grandslamového turnaja US Open pre nešportové správanie v zápase 1. kola proti krajanovi Stefanovi Travagliovi. Vulgárne slovne napadol empajrovú rozhodkyňu a trikrát porušil kódex slušného správania. Dostal za to peňažné tresty 15 000, 5000 a 4000 amerických dolárov. Vylúčenie znamenalo, že nemohol nastúpiť po boku krajana Simoneho Bolelliho na osemfinále štvorhry.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Vajda o Djokovičovom titule: „Vôbec som to nečakal“

LONDÝN – Srbský tenista Novak Djokovič získal v nedeľu svoj štvrtý wimbledonský titul v kariére. Na tráve …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 − six =