streda , december 19 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Francúzsko po napínavej štvorhre bližšie k jubilejnému víťazstvu

Francúzsko po napínavej štvorhre bližšie k jubilejnému víťazstvu

LILLE – Po včerajších jasných výhrach tímových jednotiek dnes nastúpili na dvorec zvyšní štyria hráči.

Richard Gasquet a Pierre-Hugues Herbert priblížili družstvo Francúzska k jubilejnému desiatemu víťazstvu v Davisovom pohári. Pár Ruben Bemelmans/Joris de Loore zdolali za 3 hodiny a 5 minút 6:1, 3:6, 7:6(2), 6:4.

Kľúčovým sa ukázal tretí set, v ktorom viedli Belgičania 5:3. Domáci tandem si v závere dejstva vynútil tajbrejk, ktorý jednoznačne ovládol.

Zajtra o 13:30 nastúpia proti sebe jednotky Jo-Wilfried Tsonga a David Goffin. Po nich je naplánovaný duel Lucas Pouille – Steve Darcis.