piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Fucsovics v Ríme poškodený rozhodcom, hráči žiadajú „jastrabie oko“ na antuke
Foto: TASR

Fucsovics v Ríme poškodený rozhodcom, hráči žiadajú „jastrabie oko“ na antuke

RÍM – Nepochopiteľného omylu sa dopustil včera na turnaji ATP Masters 1000 v Ríme domáci empajrový rozhodca Gianluca Moscarella. Odniesol si to Maďar Márton Fucsovics.

Maďarský tenista prehral v 1.kole s Gruzíncom Nikolozom Basilašvilim 1:6, 6:7(2). Pri mečbale v tajbrejku druhého setu spravil gruzínsky tenista dvojchybu a stav mal byť 3:6. Empajrový rozhodca Moscarella však opravil výrok čiarového a nechal výmenu opakovať. Na svojom verdikte trval aj po kontrole stopy, ktorú loptička zanechala. Fucsovics tomu nemohol uveriť, opakovanú výmenu i zápas následne prehral. O chvíľu si išiel inkriminovanú stopu odfotiť.


„Posledná loptička zápasu. Nechcel som, ale po mnohých žiadostiach fotku pridávam. Ak bola loptička v aute, bola to dvojchyba a stále by som mal šancu. Ale rozhodca to zamietol,“ napísal na sociálnej sieti nahnevaný Maďar.

Reakcie kolegov z okruhu na seba nenechali dlho čakať. „Podľa mňa je to brutálne. Potrebujeme mať na antuke ‚jastrabie oko‘. Čo si o tom myslíte?“ rozpútal debatu Kanaďan Denis Šapovalov. „Na 100 percent súhlasím, že je potrebné využívať ‚jastrabie oko‘ aj na antukových kurtoch. Najmä, keď v televízii vždy ukážu, či bola loptička dobrá alebo nie,“ pridal sa Rus Andrej Rubľov.

„Ha-ha-ha, jasný aut,“ vysmial rozhodcu kontroverzný Austrálčan Nick Kyrgios. Anglickou skratkou OMG (Oh my God = Ó môj Bože) odpovedala Francúzka Alizé Cornetová.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

MS WTA Tour v Šen-čene s neprekonateľnými prémiami

ŠEN-ČEN – Koncoročné MS WTA Tour sa budú tento rok konať prvýkrát v čínskom Šen-čene, kam …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × four =