piatok , august 17 2018
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Garciová si zahrá na MS WTA Tour, Kontová už nezabojuje
Foto: TASR

Garciová si zahrá na MS WTA Tour, Kontová už nezabojuje

SINGAPUR – Je rozhodnuté. Poslednou ôsmou účastníčkou koncoročných MS WTA Tour v Singapure (22. – 29. októbra) bude Francúzka Caroline Garciová.

Zranená Kontová prišla o šancu

Francúzska tenistka nemala osud vo vlastných rukách. Organizátori budúcotýždňového WTA Premier turnaja v Moskve jej nedali voľnú kartu, a tak malo byť rozhodnutie na rakete Johanny Kontovej. Britka totiž bola do ruskej metropoly prihlásená. Potrebovala sa prebojovať do finále. Zranenie nohy ju však donútilo odhlásiť sa. Stále môže cestovať do Singapuru ako prvá náhradníčka a zároveň môže štartovať od 31. októbra v čínskom Ču-chaji na „malých MS“ s názvom WTA Elite Trophy.

Koniec francúzskeho čakania

Posledná Francúzka na výberovom šampionáte bola Amélie Mauresmová v roku 2006. Marion Bartoliová plnila v sezónach 2007 a 2011 rolu náhradníčky. Garciová okúsila atmosféru Singapuru už vlani, keď si zahrala štvorhru po boku Kristiny Mladenovičovej.

„Kvalifikovať sa do Singapuru je pre mňa všetko. Som veľmi hrdá, že som medzi ôsmimi najlepšími hráčkami sezóny. Teším sa, že som súčasť tohto úžasného zoskupenia tenistiek. To, že som to dokázala ako prvá Francúzka od čias Amélie Mauresmovej, pridáva na mimoriadnosti,“ uviedla 23-ročná svetová deviatka.

Po US Open by na postup Garciovej nestavil asi nik. Medzi smotánku ju katapultovali tituly z posledných dvoch týždňov, keď nenašla premožiteľku vo Wu-chane a Pekingu. Pripísala si 1900 bodov a vyšvihla sa do top 10 z 20. miesta!

Kompletný zoznam účastníčok

  1. Simona Halepová (Rumunsko)
  2. Garbine Muguruzová (Španielsko)
  3. Karolína Plíšková (Česko)
  4. Jelina Svitolinová (Ukrajina)
  5. Caroline Wozniacka (Dánsko)
  6. Venus Williamsová (USA)
  7. Jelena Ostapenková (Lotyšsko)
  8. Caroline Garciová (Francúzsko)

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Pouille plánuje bojkot Davis Cupu, nepáčia sa mu zmeny

Francúz Lucas Pouille už nebude podľa miestneho periodika L’Equipe reprezentovať svoju vlasť v Davis Cupe. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two + 6 =