piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Gibbsová trpí vzácnou formou rakoviny, prerušila kariéru
Foto: TASR

Gibbsová trpí vzácnou formou rakoviny, prerušila kariéru

LOS ANGELES – Americká tenistka Nicole Gibbsová prerušila pre vzácnu formu rakoviny kariéru. Informovala o tom prostredníctvom Twitteru.

„Pred mesiacom som bola u zubára a upozornil ma na nádor na hornej časti ústnej dutiny. Biopsia bola pozitívna, odhalila vzácnu rakovinu slinnej žľazy. Našťastie, táto forma rakoviny má dobrú prognózu. Môj doktor je presvedčený, že samotná operácia bude k vyliečeniu stačiť. Tiež mi dovolil odohrať pár turnajov počas týchto posledných týždňov. Bolo to príjemné rozptýlenie,“ informovala 26-ročná Američanka.

Gibbsová, ktorej v rebríčku WTA patrila najvyššia 68. pozícia v roku 2016, určite neabsolvuje žiadny ďalší antukový turnaj. Odhlásila sa už z kvalifikácie Roland Garros, no mohla by stihnúť wimbledonské eliminačné boje.

„Na tento piatok som objednaná na operáciu. Mojím cieľom je vrátiť sa koncom júna v kvalifikácii Wimbledonu. Bolo mi povedané, že môžem očakávať štyri až šesť týždňov rehabilitácie. Spravím však všetko pre to, aby sa táto doba skrátila,“ dodala.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

MS WTA Tour v Šen-čene s neprekonateľnými prémiami

ŠEN-ČEN – Koncoročné MS WTA Tour sa budú tento rok konať prvýkrát v čínskom Šen-čene, kam …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 − five =