pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Gimelstob odsúdený za halloweenske napadnutie bývalého kamaráta
Foto: Wikipédia

Gimelstob odsúdený za halloweenske napadnutie bývalého kamaráta

LOS ANGELES – Bývalý americký tenista Justin Gimelstob si v pondelok vypočul rozsudok v prípade fyzického napadnutia bývalého kamaráta Randalla Kaplana z vlaňajšieho halloweenskeho večera.

Gimelstob, prezlečený za kapitána z filmu Top Gun, napadol Kaplana na západe Los Angeles a uštedril mu 50 úderov. Dôvodom malo byť Kaplanovo priateľstvo s Gimelstobovou bývalou manželkou Cary. Súd v Los Angeles mu udelil trojročnú podmienku, 60 hodín verejnoprospešných prác a rok terapií zameraných na zvládanie hnevu. Informáciu priniesla BBC.

Niekdajší 63. singlista a 18. deblista sveta, ktorého najväčšími úspechmi sú tituly z mixu na Australian Open a Roland Garros 1998, je dodnes vplyvnou postavou vo svete tenisu. Spolupracuje ako občasný tréner so svojím krajanom Johnom Isnerom. Ako expert pracuje pre televíznu stanicu Tennis Channel a je tiež členom Rady ATP.

Práve Gimelstobova budúcnosť v Rade ATP je ohrozená. O jeho ďalšom osude sa bude rozhodovať 14. mája v Ríme. Na jeho odvolanie sú potrebné hlasy aspoň šiestich z desiatich členov. V súvislosti s koncom Chrisa Kermoda na poste prezidenta ATP sa pritom Gimelstob skloňoval ako jeho možný nástupca.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: tenisti si užívajú Rím, hudobný počin Wozniackej s Radwaňskou

Aj tento týždeň prinášame výber zo sociálnych sietí. Väčšina tenistov si vychutnáva návštevu pamiatok vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five + two =