utorok , jún 18 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Goffin ukončil sezónu – potrebuje aspoň mesačnú pauzu
Foto: TASR

Goffin ukončil sezónu – potrebuje aspoň mesačnú pauzu

Belgický tenista David Goffin dnes informoval, že sa pre problémy s pravým lakťom rozhodol predčasne ukončiť sezónu. Vzdal sa tak možnosti zabojovať o účasť na Turnaji majstrov v Londýne, kde to vlani pri svojom debute dotiahol až do finále.

„Ako už viete, pre bolesti pravého lakťa som sa musel odhlásiť z Tokia a Šanghaja. Bolesť sa objavila pred pár týždňami a v poslednej dobe sa zhoršila. Teraz mám viac informácií o svojom zranení. Je to edém kostnej drene. Potrebujem aspoň mesiac na zotavenie. So smútkom preto musím oznámiť, že ukončujem sezónu,“ napísal najlepší belgický tenista súčasnosti.

„Som veľmi sklamaný, že sa nezúčastním na pár posledných turnajoch. Ospravedlňujem sa všetkým turnajovým riaditeľom a fanúšikom. Budem vás ďalej informovať o vývoji svojho stavu. Potrebujem nejaký oddych a liečbu, aby bolo možné začať čo najskôr s prípravu na novú sezónu,“ dodal aktuálne 11. tenista sveta.

V tohtosezónnom renkingu je Goffin na 12. mieste a stále mal šancu kvalifikovať sa na Turnaj majstrov. Do konca roka stratí 1445 bodov a prepadne sa približne na 17. pozíciu.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nepochopiteľná kritika z Rumunska: „Austrálčania nevedia čítať ani písať“

BUKUREŠŤ – Bývalý rumunský tenista Ion Tiriac sa minulý týždeň vrátil k finále ženskej dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one + nine =