utorok , jún 18 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Gombos ako prvý domáci tenista do 2. kola challengerového Slovak Open
Foto: TASR

Gombos ako prvý domáci tenista do 2. kola challengerového Slovak Open

BRATISLAVA – V súboji dvoch domácich voľných kariet v 1. kole bratislavského challengerového Slovak Open (106 000 EUR +H, tvrdý povrch v hale) zdolal Norbert Gombos Tomáša Líšku 6:2, 6:1.

Výrazný výkonnostný rozdiel medzi oboma hráčmi sa prejavoval od úvodných výmen. Gombos zaknihoval už v treťom geme čistou hrou brejk. V ďalšom priebehu prvého setu mal dianie na kurte pod kontrolou. Mladší zo slovenskej dvojice znížil až pri manku 1:5.

Druhé dejstvo sa začalo identicky ako prvé. Znova to bola tretia hra, v ktorej sa Norbi presadil na riterne. Aj tentokrát pokračoval po brejku v dominantnom výkone, preháňal súpera zo strany na stranu a zakrátko viedol 5:1. Vzápätí premenil na príjme po pokazenom bekhende Líšku v poradí tretí mečbal.

Zaujalo nás:

  • zápas trval len 47 minút
  • Gombos zvládol po svojom 1. servise 25 z 26 výmen
  • Líška sa dopustil až 8 dvojchýb

O štvrťfinále si to galantský rodák rozdá so Sergijom Stachovským z Ukrajiny. „Odohral som dnes veľmi dobrý zápas. Som rád, že sa mi podarilo vyhrať. Tomáša poznám z NTC, obaja tu trénujeme. So Stachovským v ďalšom kole to bude ťažké. Hrali sme spolu dva razy, oba zápasy som vyhral. Zdolal som ho tu v NTC pred dvoma rokmi v semifinále a tento rok na challengeri v Marseille,“ uviedol po zápase Gombos.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Federer vykročil za 10. titulom z Halle odplatou za US Open

HALLE – Najvyššie nasadený Švajčiar Roger Federer zdolal v 1. kole turnaja kategórie ATP 500 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × four =