streda , december 19 2018
Tenisový Svet / Správy / Gombos a Kovalík spoznali žreb kvalifikácie Australian Open
Foto: TASR

Gombos a Kovalík spoznali žreb kvalifikácie Australian Open

MELBOURNE – Norbert Gombos a Jozef Kovalík budú hájiť slovenské farby v kvalifikácii grandslamového Australian Open. Dnes spoznali mená svojich úvodných súperov.

Norbertovi Gombosovi sa ušla pozícia eliminačnej dvadsaťštvorky. V úvodných kolách by z toho mal vyťažiť. Najskôr bude čeliť domácemu Maverickovi Banesovi, ktorému patrí v rebríčku ATP 286. pozícia. V prípade očakávaného postupu narazí náš tenista na víťaza taliansko-tureckého súboja Salvatore Caruso vs Cem Ilkel. Ako veľký problém sa javí prípadné finále kvalifikácie. Norbiho by v ňom zrejme neminul najvyššie nasadený americký talent Taylor Fritz.

Jozef Kovalík vyzve v 1. kole ôsmeho nasadeného Gastaa Eliasa z Portugalska. Na rýchlom harde by nemusel byť proti nerozohratému súperovi bez šance. Ak postúpi, narazí tretíkrát v sezóne na amerického protivníka. Tentokrát víťaza duelu medzi Mackenziem McDonaldom a Noahom Rubinom. V prípadnom eliminačnom finále sľubujú papierové predpoklady bitku s 30. nasadeným Sebastianom Ofnerom z Rakúska.

Kompletný žreb mužskej časti kvalifikácie Australian Open nájdete TU. Ženy spoznajú svoje súperky až zajtra.

V Melbourne Parku mal pôvodne štartovať aj Andrej Martin. Po problémoch s imunitným systémom, ktoré ho trápili v decembri, sa však nestihol dostatočne pripraviť. Ako nás informoval, návrat plánuje na niektorom z európskych halových challengerov, ktorých obdobie sa začína počnúc úvodným týždňom Australian Open.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, streda 19. december

V stredajších programoch jednotlivých turnajov figurujú dve slovenské želiezka – Tereza Mihalíková a Ronald Gabaš. ITF …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × five =