utorok , december 12 2017
Tenisový Svet / Správy / Gombos nevyužil 3 mečbaly a na challengeri v Ortisei prehral v 1. kole

Gombos nevyužil 3 mečbaly a na challengeri v Ortisei prehral v 1. kole

ORTISEI – Druhý nasadený Norbert Gombos prehral v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger v talianskom Ortisei (64 000 EUR, tvrdý povrch v hale) s domácou voľnou kartou Lorenzom Sonegom 6:2, 5:7, 4:6.

Úvodný set bol jasne v réžii urasteného Slováka. Pri vlastnom podaní stratil iba 4 fiftíny a dvakrát sa presadil na príjme. Súper s ním dokázal držať krok iba do stavu 2:2.

V druhom dejstve pokračoval Norbi vo výbornom výkone. Rýchlo sa ujal vedenia 3:0 a v ďalšom priebehu kráčal neohrozene za víťazstvom. Za stavu 5:2 však nepremenil na príjme mečbal a o pár minút prišiel prvýkrát o podanie. Po zmene strán zahodil ďalšie 2 mečbaly. Nabudený Talian v koncovke dominoval vďaka presnejšej hre.

Rozhodujúca časť priniesla šance na oboch stranách. Kľúčové momenty prišli v 6. a 7. geme. Galantský rodák najskôr nepremenil trojicu brejkbalov za sebou, vzápätí stratil servis a v závere už nedokázal so zápasom nič urobiť.

Zaujalo nás:

• stretnutie trvalo presne 2 hodiny
  • z 26 brejkbalov bolo premenených 6, po 3 na oboch stranách
  • Gombos sa dopustil 8 dvojchýb
  • postupne mu prestávalo fungovať 1. podanie (zapojenie kleslo z 80 percent v 1. sete na 48 percent v 3. sete)

Norberta Gombosa čaká v Ortisei ešte štvorhra po boku talentovaného Lukáša Kleina.