štvrtok , december 14 2017
Tenisový Svet / Správy / Gombos od pondelka na tráve, Kovalík verný talianskej antuke
Foto: TASR

Gombos od pondelka na tráve, Kovalík verný talianskej antuke

ILKLEY/TODI – Napriek tomu, že sa hrá počas budúceho týždňa domáci turnaj v Poprade, Norbert Gombos a Jozef Kovalík si zvolili iné challengerové podujatia.

Norbert Gombos sa potrebuje pred wimbledonskou premiérou v hlavnej súťaži Grand Slamu rozohrať na tráve. Logicky preto zaradil do programu turnaj v anglickom Ilkley dotovaný sumou 127 000 eur. Z pozície nasadenej dvojky vyzve v 1. kole domácu voľnú kartu Brydana Kleina. Noro, ktorému patrí v rebríčku 89. miesto, má na tráve bilanciu 0:3. Jeho súper (209.) je špecialistom na tento povrch. Odohral na ňom vyše 100 duelov s pozitívnou bilanciou 77:48. Zápas preto nemá favorita. Víťaz narazí v 2. kole na Taliana Gianluigiho Quinziho alebo niektorého z kvalifikantov. V rovnakej štvrtine žrebu je aj 7. nasadený Rus Konstantin Kravčuk – predpokladaný štvrťfinálový protivník.

Jozef Kovalík (151.) zostal v Taliansku. Na antuke v Todi zabojuje o podiel z celkovej dotácie 43 000 eur. Medzi okteto nasadených sa nezmestil. V 1. kole ho čaká talentovaný čilský antukár Christian Garin (221.). V prípade úspechu vyzve siedmeho nasadeného Arthura de Greefa z Belgicka alebo Srba Miljana Zekiča. Ak sa dokáže predrať do štvrťfinále, pravdepodobne ho neminie domáci antukový špecialista Marco Cecchinato, nasadený ako druhý.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Ako sa dá zarobiť na tiketoch 18 000 eur?

Najširšia komunita tipérov ponúka možnosť nazrieť do tiketov skúsených borcov. Vyskúšajte aj vy jedinečnú Tiket arénu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten + nine =