streda , apríl 25 2018
Tenisový Svet / Správy / Gombos od pondelka na tráve, Kovalík verný talianskej antuke
Foto: TASR

Gombos od pondelka na tráve, Kovalík verný talianskej antuke

ILKLEY/TODI – Napriek tomu, že sa hrá počas budúceho týždňa domáci turnaj v Poprade, Norbert Gombos a Jozef Kovalík si zvolili iné challengerové podujatia.

Norbert Gombos sa potrebuje pred wimbledonskou premiérou v hlavnej súťaži Grand Slamu rozohrať na tráve. Logicky preto zaradil do programu turnaj v anglickom Ilkley dotovaný sumou 127 000 eur. Z pozície nasadenej dvojky vyzve v 1. kole domácu voľnú kartu Brydana Kleina. Noro, ktorému patrí v rebríčku 89. miesto, má na tráve bilanciu 0:3. Jeho súper (209.) je špecialistom na tento povrch. Odohral na ňom vyše 100 duelov s pozitívnou bilanciou 77:48. Zápas preto nemá favorita. Víťaz narazí v 2. kole na Taliana Gianluigiho Quinziho alebo niektorého z kvalifikantov. V rovnakej štvrtine žrebu je aj 7. nasadený Rus Konstantin Kravčuk – predpokladaný štvrťfinálový protivník.

Jozef Kovalík (151.) zostal v Taliansku. Na antuke v Todi zabojuje o podiel z celkovej dotácie 43 000 eur. Medzi okteto nasadených sa nezmestil. V 1. kole ho čaká talentovaný čilský antukár Christian Garin (221.). V prípade úspechu vyzve siedmeho nasadeného Arthura de Greefa z Belgicka alebo Srba Miljana Zekiča. Ak sa dokáže predrať do štvrťfinále, pravdepodobne ho neminie domáci antukový špecialista Marco Cecchinato, nasadený ako druhý.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Šťastná zhoda okolností – Kovalík v Barcelone ako „lucky loser“ priamo v 2. kole

BARCELONA – Jozef Kovalík sa dostal ako „lucky loser“ do hlavnej súťaže turnaja kategórie ATP 500 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + 17 =