nedeľa , január 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Gombos sa o prekvapenie nepostaral – Bosniaci v Bratislave vedú 1:0
Foto: TASR

Gombos sa o prekvapenie nepostaral – Bosniaci v Bratislave vedú 1:0

BRATISLAVA – Norbert Gombos prehral v úvodnej dvojhre stretnutia 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára medzi Slovenskom a Bosnou a Hercegovinou s lídrom hostí Damirom Džumhurom 4:6, 1:6.

Už úvodné výmeny jasne načrtli obraz hry. Norbi sa snažil o svoj tradičný nátlakový tenis, zatiaľ čo drobný Bosniak poctivo behal ďaleko za základnou čiarou. Na stratu podania z 3. gemu galantský rodák promptne odpovedal, no v koncovke prvého setu doplatil na veľký počet nevynútených chýb. Od stavu 3:4 stratil Džumhur iba tri fftíny.

V dominantnom výkone pokračoval rodák zo Sarajeva aj na začiatku druhého dejstva. Náš tenista ukončil sériu siedmich stratených gemov až za stavu 0:4. Išlo len o oddialenie konca. Najlepší bosniansky tenista histórie hral sebavedome, vychádzali mu dropšoty i kontry z defenzívy a za stavu 5:1 premenil po dvojchybe Gombosa prvý mečbal.

Zaujalo nás:

  • Gombos si vypracoval v každom sete po jednom brejkbale
  • spravil 30 nevynútených chýb, súper iba 11

„Začiatok zápasu mi vyšiel, vyhral som niekoľko ťažkých dlhých výmen. Všetko sa však otočilo za stavu 4:4, keď som si po troch nevynútených chybách prehral podanie. Džumhur to potom dobre doservoval a v druhom sete už na dvorci dominoval a nedal mi šancu. Neustále ma tlačil, veľa vybehal a dokázal vrátiť aj loptičky, ktoré by pre iných hráčov boli už stratené. Nedokázal som nájsť na jeho hru recept, nevedel som si pomôcť podaním,“ uviedla naša dvojka v prvej reakcii priamo na kurte.

V druhej dvojhre sa pokúsi vyrovnať Martin Kližan. Našu jednotku čaká milovník rýchlych povrchov Mirza Bašič.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, nedeľa 20. január

Dianie na Australian Open graduje, zo slovenského pohľadu bude v nedeľu pútať pozornosť Filip Polášek. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen + 14 =