štvrtok , júl 18 2019
Tenisový Svet / Správy / Gombos uspel aj v druhom zápase dňa, v Heilbronne si zahrá finále

Gombos uspel aj v druhom zápase dňa, v Heilbronne si zahrá finále

HEILBRONN – Norbert Gombos zdolal v semifinále turnaja kategórie ATP Challenger v nemeckom Heilbronne (64 000 EUR +H, antuka vonku) Lorenza Giustina 6:3, 7:5.

V prvom sete prišiel slovenský tenista dvakrát o svoj servis. Výborne zapracoval na riterne, na ktorom sa dokázal presadiť až štyrikrát. Vďaka tomu ovládol prvý set za 31 minút. V druhej časti prehrával 0:2, 1:3 i 3:5. Za stavu 4:5 odvrátil na riterne setbal a onedlho postúpil do finále.

Zaujalo nás:

– Gombos využil v zápase 7 z 11 brejkbalov

– v online hodnotení ATP sa posunul na 92. miesto

– po dnešku si definitívne zabezpečil miestenku v hlavnej súťaži Wimbledonu

V zajtrajšom finále ho čaká od 15:30 Filip Krajinovič. Srbovi patrí v rebríčku ATP 294. miesto. Ešte predtým, od 13:00, sa uskutoční finále štvorhry aj za účasti Igora Zelenaya.

O nás Denis Schvarcz

Slováci v akcii, štvrtok 18. júl

Na hlavnom okruhu dnes Viktória Kužmová a Igor Zelenay vo štvorhre. Na challengeroch pokračujú v …