štvrtok , august 22 2019
Tenisový Svet / Správy / Gombos v Brage neuspel vo štvrťfinálovom stretnutí

Gombos v Brage neuspel vo štvrťfinálovom stretnutí

BRAGA – Norbert Gombos prehral vo štvrťfinále turnaja ATP Challenger 80 v Brage (46 600 EUR +H, antuka vonku) s Portugalcom Joaom Dominguesom po setoch 3:6, 6:2, 2:6.

Ako prvý šiel do vedenia 2:1 s brejkom Domingues. Neskôr navýšil na 5:2, Gombos ešte reagoval ribrejkom. Nedokázal ho však potvrdiť, a tak Portugalec uzavrel set na príjme.

Druhé dejstvo bolo v réžii slovenského tenistu. Po dvoch brejkoch viedol 4:1. Za stavu 5:1 mal na riterne setbaly, ale nevyužil ich. Čistou hrou však potom na servise vyrovnal na 1:1 na sety.

V treťom sete sa hneď v úvode do vedenia 3:0  dostal Domingues. Obaja hráči si potom držali servisy. Za stavu 5:2 však zaznamenal na príjme Portugalec čistú hru a uzavrel zápas.

Zaujalo nás:

• Gombos sa dopustil piatich dvojchýb a strelil aj päť es
  • Domingues mal desať brejkbalov
  • zápas trval presne dve hodiny

O nás Jana Sedláková

Martin s prehľadom do štvrťfinále challengeru v L’Aquile

L’AQUILA – Najvyššie nasadený Andrej Martin si poradil v 3. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 …