streda , október 16 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Groth o Kyrgiosovi: „Myslím, že ‚Rafa‘ ho nemá veľmi rád“
Foto: TASR

Groth o Kyrgiosovi: „Myslím, že ‚Rafa‘ ho nemá veľmi rád“

Súboj Austrálčana Nicka Kyrgiosa so Španielom Rafaelom Nadalom v 2. kole turnaja ATP 500 v mexickom Acapulcu rezonuje aj po týždni. Najnovšie sa k nemu vyjadrili Kyrgiosov krajan Sam Groth a Nadalov strýko Toni.

O dueli sa doteraz hovorí ako o jednom z najlepších v aktuálnej sezóne. Zaujal však aj inak ako tenisovou kvalitou. Austrálsky búrlivák v ňom predviedol servis zospodu, Španiel ťažko niesol prehru a o súperovi neskôr hovoril ako o hráčovi, ktorý nemá dostatok rešpektu k publiku, protivníkovi ani k samému sebe.

„‚Rafa‘ má úplnú pravdu. Kyrgios nemá dosť inteligencie a vzdelania. Mohol by bojovať o vrchol rebríčka a namiesto toho je 40. Nevyzerá ako zlý chlapík, ale už príliš veľakrát ukázal nedostatok rešpektu, aby sa vrátil späť na správnu cestu,“ uviedol Toni Nadal v rozhovore pre Radio Marca.

Bývalý tenista Sam Groth vidí problém na strane španielskej ikony: „Myslím, že ‚Rafa‘ ho nemá veľmi rád. Nick vletel na scénu wimbledonským víťazstvom nad ním. Podľa mňa je tam niečo už od prvého dňa. Ich vzájomná bilancia je 3:3. Nie je veľa hráčov, ktorí to majú s Nadalom 50:50. Pravdepodobne sa mu to nepáči.“

„Potrebujeme chlapcov ako Nick, ktorí sa správajú tak, ako sa správajú a sú trocha darebáci. On zapĺňa štadióny. Každý turnaj ho chce, lebo je nepredvídateľný a je to zabávač,“ dodal Kyrgiosov krajan pre rádio RSN.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Medvedev: „Tsitsipasa už neberiem vážne“

MOSKVA – Rus Daniil Medvedev včera v Moskve zareagoval na slová Gréka Stefanosa Tsitsipasa, ktorý ho …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five − 5 =