streda , marec 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Haas oznámil definitívne ukončenie kariéry
Foto: TASR

Haas oznámil definitívne ukončenie kariéry

INDIAN WELLS – Nemec Tommy Haas včera večer počas turnaja ATP Masters 1000 v Indian Wells oficiálne oznámil ukončenie aktívnej kariéry. Na kalifornskom podujatí pôsobí ako riaditeľ.

„Veľmi si cením, že som viac ako dve desaťročia mohol hrať profesionálne tenis,“ uviedol čoskoro 40-ročný Haas. Svoj posledný zápas odohral ešte 1. augusta 2017 v Kitzbüheli, kde prehral v prvom kole turnaja s Nemcom Janom-Lennardom Struffom. Odvtedy sa viackrát špekulovalo o jeho budúcnosti a odchode do športového dôchodku, až teraz ale oznámil definitívu.

„Šport mi umožnil nadviazať množstvo priateľstiev, precestoval som vďaka nemu celý svet a mám na to úžasné spomienky. Ďakujem rodine i všetkým fanúšikom za dlhoročnú podporu,“ vyhlásil pre agentúru DPA Nemec, ktorý sa v roku 2002 dostal až na druhú priečku svetového rebríčka.

na rozlúčke sa zúčastnil aj Haasov blízky priateľ Roger Federer

V kariére si pripísal 15 turnajových titulov na okruhu ATP, štyrikrát sa prebojoval do grandslamového semifinále a na olympiáde 2000 v austrálskom Sydney vybojoval striebro. Často ho ale prenasledovali zranenia, počas kariéry sa podrobil až deviatim operáciám.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

ATP Miami – odvážny tip na nečakaného víťaza

Zo západu letíme na východ, horúcu a suchú Kaliforniu meníme za slnečné a vlhké Miami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 4 =