pondelok , apríl 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Haggerty je za rozšírenie svetovej skupiny Pohára federácie, v hre aj finálový turnaj
Foto: TASR

Haggerty je za rozšírenie svetovej skupiny Pohára federácie, v hre aj finálový turnaj

PRAHA – Prezident Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) David Haggerty sa počas finále Pohára federácie medzi Českom a USA v Prahe vyslovil za zmenu formátu súťaže.

Američan by privítal, keby sa svetová skupina rozšírila z 8 na 16 tímov. V hre je aj finálový turnaj za účasti víťazných tímov z úvodného kola, ktorý by sa konal v apríli. Tým by sa súťaž priblížila Davisovmu poháru, ktorý čaká finálový turnaj už na jeseň 2019.

V budúcej sezóne ešte všetko zostane po starom. Slovenky sa 9. a 10. februára predstavia v dueli 1. kola II. svetovej skupiny v Rige proti domácemu Lotyšsku. V prípade triumfu by hrali o postup medzi elitnú osmičku. Od roku 2020 by však mohlo prísť k radikálnej zmene modelu súťaže po vzore Davisovho pohára.

„Stratégia je jasná, osem tímov vo svetovej skupine jednoducho nestačí. Radi by sme expandovali na 16 družstiev, no je to aj otázka kalendára a záväzkov hráčok. Je to citlivá téma. Spolupracujeme s WTA. Chceme dialóg a to najlepšie pre ženský tenis,“ citoval slová Haggertyho server idnes.cz.

Šéf ITF zdôraznil, že tenistky treba motivovať, aby hrali prestížnu tímovú súťaž. „Je tu nádej, že by sa vo Fed Cupe opäť udeľovali body do svetového rebríčka, to by bola dôležitá vec. Radi by sme zvýšili aj prize money. A ešte väčším plusom by bola kalendárna zhoda,“ dodal Haggerty.

Jedným z variantov je, že prvé kolo by sa tak ako doteraz hralo vo februári, no aprílové druhé by sa už hralo ako finálový turnaj na vopred určenom mieste.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slovenský týždeň: Cibulková so sladkou rozlúčkou, skvelá Kučová

Uplynulý víkend patril našim ženám, ktoré vyšperkovali dovtedy ničím výnimočný týždeň. Dominika Cibulková sa dočkala …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 + twenty =