nedeľa , august 18 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Halepová a Benčičová prvými semifinalistkami v Madride, Osaková môže stratiť post jednotky
Foto: TASR

Halepová a Benčičová prvými semifinalistkami v Madride, Osaková môže stratiť post jednotky

MADRID – Tretia nasadená Rumunka Simona Halepová a nenasadená Belinda Benčičová zo Švajčiarska vytvoria prvú semifinálovú dvojicu na turnaji WTA Premier Mandatory v Madride (7 021 128 USD, antuka vonku).

Simona Halepová zdolala v prvom štvrťfinále austrálsku deviatku žrebu Ashleigh Bartyovú 7:5, 7:5. Lepšou hráčkou bola od začiatku Rumunka. O brejk na 3:2 síce v koncovke prvého setu prišla, ale Bartyová ťahala od stavu 5:5 jasne za kratší koniec. Druhé dejstvo otvorila Halepová brejkom, ktorý si strážila do ôsmeho gemu. Austrálčanka v závere otočila na 5:4, v závere však znova nemala proti favoritke nárok.

Belinda Benčičová zvíťazila v druhom štvrťfinále nad najvyššie nasadenou Naomi Osakovou z Japonska 3:6, 6:2, 7:5 . Prvý set patril ázijskej tenistke. Po brejku na 3:1 síce poľavila, od stavu 3:3 však súperke nedala šancu. V druhom dejstve sa karta obrátila. Benčičová sa odpútala do vedenia 3:0, a hoci následne stratila dva gemy, v ďalšom priebehu dominovala. V tretej časti viedla Japonka 4:2 i 5:3. V závere ju však opustila istota a sympatická Švajčiarka predviedla dokonalý obrat.

Práve Simona Halepová a Belinda Benčičová si to rozdajú vo vzájomnom zápase o finále. Japonka dala svojím vypadnutím k dispozícii post svetovej jednotky, ktorý sa stane v prípade zisku titulu práve korisťou Rumunky.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Zlochová získala vo finále v Chuang-šane iba tri gemy

CHUANG-ŠAN – Zuzana Zlochová nestačila vo finále turnaja ITF World Tennis Tour v Chuang-šane (25 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − three =