pondelok , august 19 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Halepová: „Fed Cup staviam na rovnakú úroveň ako Grand Slamy“
Foto: Twitter/Fed Cup

Halepová: „Fed Cup staviam na rovnakú úroveň ako Grand Slamy“

DAUHA – Simona Halepová priviedla Rumunsko cez víkend do semifinále Fed Cupu. Postup bol o to sladší, že sa zrodil cez české obhajkyne titulu. Po príchode do katarskej Dauhy prezradila, čo pre ňu táto tímová súťaž znamená.

Na rakete svetovej trojky skončili Kateřina Siniaková aj Karolína Plíšková. „Stále to prežívam emotívne, bolo to skvelé. Znamená to pre nás veľa, prvýkrát sme prešli do semifinále,“ uviedla Halepová. Pre súčasnú generáciu ide skutočne o historický moment, jediné rumunské semifinále sa totiž datuje ešte do roku 1973.

Rumunka porovnala Fed Cup aj s grandslamovými turnajmi: „Je to iné a nemôžem povedať, že väčšie, pretože trénujem a žijem pre Grand Slamy. V našom športe sú najdôležitejšie. Fed Cup by som však postavila na rovnakú úroveň ako Grand Slamy. Zvíťaziť v ňom je pre mňa rovnako dôležité.“

„Nehrám za seba, ale za tím. Dávam do toho všetko, lebo cítim energiu, ktorú mi tím dodáva. Robí ma to na kurte silnejšou a túžba vyhrať je väčšia. Sme malá krajina bez prepracovaného tenisového programu. Tento výsledok pomôže novej generácii. Inšpiruje to deti, aby v živote niečo dosiahli a ukáže im to, že ich sny sa môžu stať skutočnosťou,“ dodala Halepová.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Známa tenistka pomáha chorým deťom, Cibulková si užíva manželskú idylku

Séria najpútavejších záberov zo sociálnych sietí je tu aj dnes. Vychutnávajte.  Maria Šarapovová sa čoraz …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

15 − six =