štvrtok , november 14 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Halepová po sezóne: „Rozpadávam sa na kúsky“
Foto: TASR

Halepová po sezóne: „Rozpadávam sa na kúsky“

ŠEN-ČEN – Rumunka Simona Halepová má za sebou sezónu vzostupov a pádov. Vďaka wimbledonskému titulu ju určite musí hodnotiť pozitívne, no priznáva už aj určité opotrebovanie.

„Nie som zo seba a z tohto roku sklamaná. Radím ho hneď vedľa toho minulého. Na tréningoch a v zápasoch musím byť iba konzistentnejšia. Tento rok bolo vzostupov a pádov trochu priveľa. Som však motivovaná a cítim sa istejšie smerom k tomu, čo ma čaká,“ uviedla Halepová citovaná portálom Tennis 365 ešte pred odchodom zo Šen-čenu, kde hrala minulý týždeň na MS WTA Tour.

Senzačný wimbledonský titul nemal v aktuálnom ročníku žiadnu výraznejšiu výsledkovú oporu. „Možno je to tým, že som už šesť rokov v špičke a nemala som dlhšiu ako trojtýždňovú pauzu. Cítim to fyzicky i mentálne. Rozpadávam sa na kúsky. Na každom turnaji som mala nejaký problém, ale je to normálne,“ dodala bývalá svetová jednotka.

Simona Halepová bude v sezóne 2020 patriť medzi hlavné favoritky na každom veľkom turnaji. Pomôcť by jej mala aj obnovená spolupráca s austrálskym koučom Darrenom Cahillom, ktorá sa začala už v Šen-čene.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych oznámil ukončenie kariéry

PRAHA – Český tenista Tomáš Berdych v sobotu 16. novembra ukončí profesionálnu hráčsku kariéru. Oficiálnu rozlúčku absolvuje …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

six − 3 =