pondelok , december 17 2018
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Halepová prezradila svoje dva olympijské sny
Foto: TASR

Halepová prezradila svoje dva olympijské sny

BUKUREŠŤ – Simona Halepová odhalila na tlačovej konferencii pri príležitosti predstavenia olympijského tímu Rumunska pre rok 2020 dva sny, ktoré v súvislosti s Tokiom má.

Aktuálna svetová jednotka zatiaľ na olympijských hrách nezažiarila. Predvlani v brazílskom Riu de Janeiro neštartovala pre obavy z vírusu zika, v Londýne 2012 skončila pri svojom jedinom štarte pod piatimi kruhmi už v 1. kole na rakete Kazašky Jaroslavy Švedovovej.

„Je pre mňa cťou byť súčasťou rumunského olympijského tímu. Do olympiády v Tokiu ešte zostáva nejaký čas, no dúfam, že sa tam kvalifikujem. Absolvovala som predminulú edíciu v Londýne a bolo to krásne, emotívne. Úplne odlišné od toho, čo robíme každý deň. Tenis je individuálny šport, ale na olympiáde to bolo iné. Mala som pocity, aké som nikdy predtým nezažila,“ pochvaľuje si Halepová atmosféru najväčšieho športového sviatku.

„Snáď budem hrať lepšie ako v Londýne. Hlavný tokijský cieľ je, samozrejme, medaila. Nezáleží na tom ktorá. Urobím všetko pre to, aby som v Tokiu hrala a zvíťazila. Chcela by som však ešte niečo navyše. Dúfam, že budem vlajkonosička Rumunska. Mala by som z toho veľkú radosť,“ dodala smerom k olympiáde v roku 2020.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Francúzsky daviscupový tím povedie slávny Grosjean

PARÍŽ – Novým kapitánom francúzskeho daviscupového tímu sa stal bývalý tenista Sébastien Grosjean. Tomu patrila v roku …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty + twelve =