pondelok , december 17 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Halepová sa konečne dočkala. Dobyla Paríž a má 1. Grand Slam
Foto: Jimmie48 Tennis Photography

Halepová sa konečne dočkala. Dobyla Paríž a má 1. Grand Slam

PARÍŽ – Svetová jednotka Simona Halepová zvíťazila vo finále Roland Garros (39 200 000 USD, antuka vonku) nad 10. nasadenou Američankou Sloane Stephensovou po setoch 3:6, 6:4, 6:1. 

Američanka pôsobila od úvodu pokojnejšie a najmä skvele podávala. Naviac za stavu 2:1 pridala brejk. Aj Rumunka však bola na servise až na 4. hru spoľahlivá. Jedinú šancu na servis súperky dostala svetová jednotka za stavu 3:5, no Stephensová brejkbal zmarila a šla do vedenia 1:0 na sety.

V druhom dejstve rýchlo Američanka odskočila na 2:0, no Rumunka ešte zabojovala o zvrat a vôbec po prvý raz v zápase viedla 3:2. Vzápätí po brejku aj 4:2. Sloane sa opäť vrátila a vyrovnala na 4:4, no záver setu jasne patril Halepovej. Podržala si servis, skvele zohrala hru na riterne a vynútila si rozhodujúci set.

V ňom sa dostala po vynikajúcej hre už do vedenia 5:0 a bolo jasné, že nechce prísť o triumf. Stephensová potom aspoň odvrátila „kanára“ znížením na 1:5. No Rumunka si za prvým titulom jasne išla aj naďalej. Dokazuje to aj fakt, že pri podaní na víťazstvo strelila prvé eso v zápase a o niekoľko minút premenila prvý mečbal. Neubránila sa slzám.


Zaujalo nás:

  • Sloane Stephensová po prvý raz v kariére prehrala vo finále
  • Simona Halepová sa po Mauresmovej, Clijstersovej a Wozniackej stala 4. líderkou svetového rebríčka, ktorá sa najskôr stala jednotkou a potom vyhrala grandslam, odpútala sa tak od Karolíny Plíškovej, Dinary Safinovej a Jeleny Jankovičovej, ktoré sa takéhoto titulu nikdy nedočkali
  • jediné eso v zápase predviedla šampiónka, keď podávala na víťazstvo
  • obe tenistky mali úspešnosť 1. servisu na úrovni 75 %
  • Stephensová spravila 39 nevynútených chýb oproti 26 Halepovej

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Na stope: Cibulková prišla o časť fanúšikov, tvrdá kritika na jej adresu

Počas tretej adventnej nedele si vychutnajte 14 najlepších záberov zo sociálnych sietí. Magdaléna Rybáriková a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + 6 =