utorok , jún 18 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Halepová sa odhlásila z MS WTA Tour v Singapure
Foto: TASR

Halepová sa odhlásila z MS WTA Tour v Singapure

SINGAPUR – Rumunská svetová jednotka Simona Halepová sa pre zranenie spodnej časti chrbta nepredstaví na koncoročných MS WTA Tour v Singapure (21. – 28. októbra).

„Bolo to ťažké rozhodnutie. Nikdy nie je jednoduché odstúpiť z veľkého turnaja. Myslím, že sa to stalo prvýkrát v mojom živote. Bolo to teda ťažké rozhodnutie, ale je to lepšie pre moje zdravie. Darren (Cahill, tréner, pozn. red.) bol stopercentne za to, aby som sa odhlásila, takže to bolo pre mňa jednoduchšie. Môj chrbát nie je v poriadku. Štyri týždne som netrénovala. Stále ma to bolí, nie som pripravená hrať na tejto úrovni,“ zdôvodnila svoje rozhodnutie sympatická Rumunka.

„Je to stále ten istý problém, ktorý ma zasiahol vo Wu-chane. Potrebujem prestávku, aby som sa doliečila. Budú potrebné ešte tri až štyri týždne, počas ktorých budem cvičiť, a malo by sa to dať do poriadku. Je dosť času, aby som bola pripravená na medzisezónny tréning a nový rok,“ dodala 27-ročná tenistka, ktorá zakončí rok aj napriek singapurskej absencii ako svetová jednotka.

Uvoľnené miesto po rumunskej tenistke obsadí v Singapure Holanďanka Kiki Bertensová. MS WTA Tour sa začnú v nedeľu.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nepochopiteľná kritika z Rumunska: „Austrálčania nevedia čítať ani písať“

BUKUREŠŤ – Bývalý rumunský tenista Ion Tiriac sa minulý týždeň vrátil k finále ženskej dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × four =