sobota , január 19 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Halepová: „Serena sa mala v rebríčku vrátiť automaticky na post jednotky“
Foto: TASR

Halepová: „Serena sa mala v rebríčku vrátiť automaticky na post jednotky“

INDIAN WELLS – Rumunská svetová jednotka Simona Halepová poskytla počas turnaja v Indian Wells zaujímavý pohľad na návrat Američanky Sereny Williamsovej.

Rumunka si v Kalifornii nenechala ujsť súboj sestier Williamsových v rámci 3. kola. Práve po ňom dospela k zaujímavým záverom. „Vždy rada sledujem ich zápasy. Páči sa mi ich zápal pre hru a to, že v pokročilom tenisovom veku stále hrajú. Serena dokonca po pôrode. Pre tenis sú veľký prínos. Ešte sa od nich mám čo učiť,“ citoval jej obdivné slová denník Los Angeles Times.

Halepová sa však zamyslela aj nad možnosťou úplnej zmeny pravidiel. „Síce som teraz svetová jednotka, ale práve som videla najlepšiu hráčku. Obdivujem obe sestry, no Serena je najlepšia. O účasti Sereny v Indian Wells som veľa rozmýšľala. Rozprávala som sa o tom aj s trénerom, ktorý súhlasil. Serena mala byť nasadená jednotka. Po Australian Open odišla ako svetová jednotka a mala by sa v rebríčku na tento post automaticky vrátiť,“ prekvapila všetkých prítomných populárna Rumunka.

Jej kouč Darren Cahill s týmto názorom súhlasí. Na sociálnej sieti napísal, že by hráčky po pôrode nemali začínať od nuly.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Šarapovová prezradila tajomstvo zo spálne, Cibulková dovolenkuje

Ani dnes nevynecháme tie najlepšie zábery z účtov tenisových hviezd na sociálnych sieťach. Nazrite spolu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 1 =