nedeľa , september 22 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Halepová sa potrápi s Bartyovou, Osaková prehrá
Simona Halepová
foto: TASR

Tenisové tipy: Halepová sa potrápi s Bartyovou, Osaková prehrá

Simona Halepová doslova preletela do štvrťfinále cez našu Viktóriu Kužmovú. V ňom ju však čaká jedna z najúspešnejších hráčok posledných mesiacov. Uvidíme aj zaujímavú konfrontáciu Keia Nišikoriho a Stana Wawrinku.

WTA Premier Mandatory Madrid – štvrťfinále

Simona Halepová vs Ashleigh Bartyová (9.5. o 12:00)

Bartyová doposiaľ v tejto sezóne prehrala iba tri súťažné zápasy a to s dvoma rôznymi hráčkami – Svitolinovou a Kvitovou. Ukázala tak vynikajúcu formu a rozhodne si bude veriť aj v súboji s Halepovou, ktorá mala tento rok viac slabých chvíľ. Na druhej strane, súboj s Viktóriou Kužmovou ukázal, že prechod na obľúbenú antuku jej svedčí. Tieto dve hráčky sa doposiaľ nikdy na antuke nestretli, ale jedno víťazstvo z tvrdého povrchu (Sydney) si už tento rok Bartyová odniesla. Hráčky zvedú zaujímavý súboj a môžeme očakávať maximálny počet setov.

Tip: Zápas bude mať tri sety.

Kurz: 2,43

WTA Premier Mandatory Madrid – štvrťfinále

Naomi Osaková vs Belinda Benčičová (9.5. o 14:00)

Svetová jednotka sa od od triumfu na Australian Open dostáva len ťažko do starej formy. Je pravdou, že aj Benčičová zažila od víťazstva v Dubaji niekoľko zakolísaní. Dokázala si však pripísať napríklad práve aj skalp Osakovej (v Indian Wells). Okrem toho ju pred dvoma rokmi dokázala zdolať aj v Hompmanovom pohári. Jediný antukový zápas síce vyhrala Stephensová, ale bolo to ešte v roku 2013 na ITF podujatí.

V doterajšom priebehu turnaja naviac svetová jednotka ukázala, že na najmenej obľúbenom povrchu sa s ňou dá hrať. Proti Dominike Cibulkovej síce vždy v rozhodujúcich momentoch zabrala, ale kvalitne hrajúca súperka ju potrápila. Sara Sorribesová Tormová jej dokonca vzala set. Jednoduchší postup mala iba cez Aliaksandru Sasnovičovú. Benčičová išla na tri sety proti skúsenej Kuznetsovovej, no cez Kozlovovú preletela do štvrťfinále za približne hodinu. Staviť si teda na to, že Švajčiarka so slovenskými koreňmi by mohla zdolať svetovú jednotku, nemusí byť zlá voľba.

Tip: Zápas vyhrá Belinda Benčičová.

Kurz: 2,07

ATP Masters 1000 Madrid – osemfinále

Kei Nišikori vs Stan Wawrinka (9.5. o 14:40)

Vo vzájomnej štatistike vedie 6:4 Wawrinka, ktorý vyhral aj jediný duel na antuke. Zápas je však už sedem rokov starý. Posledný vzájomný stret vo februári v Rotterdame zvládol Wawrinka. Zdá sa, že Švajčiar pozná lepšie „recept“ na japonského súpera. Môžeme teda predpokladať, že vyhrá aj v tomto zápase.

Tip: Zápas vyhrá Stan Wawrinka.

Kurz: 1,73 

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Osaková na domácom turnaji získa titul

Aj dnes ostávame s tipmi v Ázii. Veľký turnaj v Osake môže mať domácu víťazku, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 − 7 =