nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Hantuchová: „Myslím si, že Federer ešte jeden grandslamový titul pridá“
Foto: Instagram/Daniela Hantuchová

Hantuchová: „Myslím si, že Federer ešte jeden grandslamový titul pridá“

NEW YORK – Získa ešte Švajčiar Roger Federer grandslamový titul alebo nie? Otázka, ktorú si kladú fanúšikovia i odborníci po každom Grand Slame. Na US Open pridala svoj názor aj Daniela Hantuchová.

Slovenská tenisová legenda pracuje aj počas newyorského turnaja ako expertka pre televíznu sieť Prime Video. Po tom, čo Federer prehral vo štvrťfinále s Bulharom Grigorom Dimitrovom, sa zamyslela nad dôvodom. „Začíname vnímať faktor starnutia. Je trochu unavený. Nerada to hovorím, je vo všetkom perfekcionista, ale v piatom sete vyzeral ozaj vyčerpane,“ uviedla.

„Čo na ňom milujem, je, že sa v rozhovoroch na nič nesťažoval. Sotva sa zmienil o zranení. Ukazuje to, aká je trieda. Nikdy sa nebude na nič sťažovať,“ dodala Daniela uznanlivo pri hodnotení štvrťfinálového duelu.

Na otázku, či podľa nej ešte Švajčiar získa grandslamový titul, Hantuchová odpovedala: „Myslím si, že ešte jeden pridá. Na Wimbledone mu chýbal jeden bod. Rovnaké debaty tu boli už pred rokmi – môže ešte nejaký získať? A získal. Myslím si, že sa dostane na číslo 21. Uvidíme, čo ‚Rafa‘ a Novak. Nie som si istá, či sa v počte titulov udrží pred nimi, ale ak ešte sám jeden získa, bude veľmi šťastný.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Pondelok ponúka lákavé kurzy

Tradičný trojlístok tipérskych odporúčaní prinášame aj v nedeľu. Vidíte to podobne? WTA Osaka – 1. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × four =