streda , máj 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Hantuchová na Tie Break Tens vzdorovala Vandeweghovej, víťazkou Svitolinová
Foto: TASR

Hantuchová na Tie Break Tens vzdorovala Vandeweghovej, víťazkou Svitolinová

NEW YORK – V noci sa v New Yorku konal exhibičný turnaj Tie Break Tens, ktorého víťazka získala šek na 250 000 amerických dolárov. V hre bola aj naša Daniela Hantuchová.

Daniela Hantuchová ukázala, že to v ruke stále má. Formát jedného supertajbrejku čiastočne eliminoval výkonnostné rozdiely a popradská rodáčka, ktorá vlani ukončila kariéru, prehrala vo štvrťfinálovom 1. kole s Američankou Coco Vandeweghovou tesne 7:10. Miestna rodáčka Vandeweghová je pritom v súčasnosti 16. hráčkou sveta.

Veľkým lákadlom boli aj návraty Američanky Sereny Williamsovej a Francúzky Marion Bartoliovej. Ich vzájomný štvrťfinálový súboj sa skončil víťazstvom americkej legendy v pomere 10:5. Staršia zo sestier Williamsových Venus dostala na úvod debakel 3:10 od Ukrajinky Eliny Svitolinovej. Posledné štvrťfinále patrilo Číňanke Čang Šuaj, ktorá zdolala 10:4 Soranu Cirsteovú z Rumunska.

V semifinále zničila ukrajinská kráska Svitolinová bombardérku Vandeweghovú nevídaným spôsobom, keď jej nepovolila ani bod! Serena prehrala s čínskou vyzývateľkou Čang Šuaj tesne 11:13. Vo finále neponechala skvelá Ukrajinka nič na náhodu a nad Číňankou zvíťazila hladko 10:3.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Federer: „Bola by škoda hrať tento rok na Roland Garros naposledy“

PARÍŽ – Švajčiar Roger Federer sa tento rok predstaví na Roland Garros prvýkrát od sezóny 2015. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 3 =