pondelok , december 10 2018
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Hantuchová s Clijstersovou sa na zajtrajšiu exhibíciu veľmi tešia
Foto: TASR

Hantuchová s Clijstersovou sa na zajtrajšiu exhibíciu veľmi tešia

BRATISLAVA – Po prvý raz sa stretli takmer pred 20 rokmi na juniorskom turnaji v Bratislave a postupne sa z nich stali najlepšie kamarátky na okruhu WTA. Keď Daniela Hantuchová oslovila Kim Clijstersovú, aby sa 15. novembra zúčastnila na jej rozlúčke s kariérou, Belgičanka neváhala ani minútu.

Clijstersová si pochvaľuje vzťahy s našou legendou, teší ju viac mamičiek na okruhu

„S Danielou sa poznáme od 14 rokov, veľa sme toho spolu prežili v juniorskom veku i na turnajoch WTA či Grand Slamoch. Keď spolu často cestujete, vytvoria sa medzi vami priateľské väzby. Medzi mnou a Danielou bola taká chémia. Som rada, že sa budem môcť zúčastniť na jej rozlúčke a na stredajšiu bratislavskú exhibíciu sa veľmi teším,“ povedala belgická ikona pred 10. ročníkom exhibície Tennis Champions. Zúčastnia sa na nej aj Nemec Tommy Haas a bývalý dlhoročný líder slovenského daviscupového tímu Dominik Hrbatý.

kompletná zostava účastníkov

Clijstersová sa stala pre mnohé hráčky veľkou inšpiráciou. Po návrate na kurty po materskej prestávke sa dokázala vrátiť medzi absolútnu svetovú špičku a vyhrať tri grandslamové turnaje. Dvakrát triumfovala na US Open a raz na Australian Open. „Je náročné skĺbiť športovú kariéru s rodinnými povinnosťami, no dá sa to. Je potešiteľné, že čoraz viac hráčok sa po materskej prestávke rozhodne vrátiť k tenisu. Či už Viktoria Azarenková alebo Serena Williamsová,“ dodala bývalá svetová jednotka vo dvojhre i vo štvorhre.

Chcela by trénovať, na Danielu to vedela

V budúcnosti by si Belgičanka rada vyskúšala úlohu trénerky. „Nebránim sa tomu, zatiaľ trénujem vo svojej akadémii. Cestovať 25 týždňov v roku po turnajoch by bolo veľmi náročné,“ vysvetľuje odvrátenú stránku tejto profesie.

Na Hantuchovú to vždy vedela, prehrala s ňou iba jediný raz a aj to vinou skreču. „Vždy som sa obávala jej ‚kraťasov‘ a longlajnov, dokázala som sa však presadiť mojimi zbraňami. Veľmi dôležité bolo aj to, že som sa na kurte dobre pohybovala,“ spomína rodáčka z Bilzenu.

Kim Clijstersová

Hantuchová očakáva emotívnu rozlúčku

Sympatická Slovenka počíta s tým, že rozlúčka s domácim publikom bude veľmi emotívna. „V hľadisku budú moji blízki i tenisové osobnosti. Som veľmi rada, že sa budem môcť rozlúčiť so slovenskými fanúšikmi. Chcela som do Bratislavy prilákať niekoho, kto mal takú dlhú kariéru ako ja a koho dobre poznám. S Kim sme rovesníčky, často sme spolu trénovali, poznajú sa aj naše rodiny. Vždy som mala pocit, že robí všetko stokrát lepšie ako ja. Mám s ňou negatívnu zápasovú bilanciu, v stredu sa ju pokúsim vylepšiť, no bude to predovšetkým o zábave a emóciách,“ očakáva.

Daniela Hantuchová

Po boku Hrbatého vyhrala Hopmanov pohár v austrálskom Perthe – neoficiálne MS miešaných družstiev. Teraz by si mali spoluprácu na rovnakej strane kurtu zopakovať.

Hrbatý spomenul svoju záľubu v tímových súťažiach

Dlhoročný ťahúň daviscupového tímu obľuboval tímové súťaže a dokázal sa v nich vyhecovať k výborným výkonom. „Veľmi som chcel vyhrať Hopmanov pohár, získať diamantovú loptičku a napodobiť Miloša Mečířa s Kájom Kučerom. Každá tímová súťaž mala niečo do seba a priniesla množstvo krásnych zážitkov. Veľmi si cením aj triumf vo Svetovom pohári družstiev v nemeckom Düsseldorfe či postup do finále Davisovho pohára,“ nezaprel sa ani po rokoch srdciar Domino.

Bratislavská exhibícia odštartuje o 18:00 duelom mužskej dvojhry medzi Haasom a Hrbatým, potom na kurt vstúpia Clijstersová s Hantuchovou. Šou vyvrcholí záverečným mixom, v ktorom nebude núdza o humorné prvky a viaceré prekvapenia. Súčasťou programu bude aj autogramiáda.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Mimoriadne úprimné gesto Schmiedlovej, Cibulkovej príprava v Dubaji

Sociálne siete zachytili tento týždeň posledné dovolenkové dni, tenisové, ale už aj vianočné prípravy tenistov.  …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − 1 =