sobota , august 24 2019
Tenisový Svet / Správy / Hončová na ITF turnaji v Záhrebe negatívnu sériu neukončila
Foto: Facebook/Bella Cup

Hončová na ITF turnaji v Záhrebe negatívnu sériu neukončila

ZÁHREB – Michaela Hončová prehrala v 1. kole ITF turnaja v chorvátskom Záhrebe (60 000 USD, antuka vonku) s Ruskou Oľgou Dorošinovou v troch setoch 1:6, 7:5, 1:6.

Na začiatku zápasu síce naša tenistka dokázala odpovedať na brejk súperky, no pri vlastnom podaní sa aj naďalej trápila. Do konca úvodného dejstva oň prišla ešte trikrát, čoho výsledkom bolo skóre 1:6.

V druhom sete sa hra vyrovnala. Miška viedla 2:0, vzápätí však nepochodila pri troch šanciach na pridanie brejkovej poistky a o pár minút prehrávala 2:4. Tým sa zvraty neskončili. Bratislavčanka rýchlo vyrovnala a v napínavom závere mala prevahu.

Rozhodujúca časť bol znova jednoznačne v réžii ruskej tenistky. Dominovala vo všetkých herných činnostiach, a hoci Slovenka odolala za stavu 0:5 trojici mečbalov, na riterne už pri celkovo štvrtej šanci súperky taká úspešná nebola.

Zaujalo nás:

  • Dorošinová spravila 13 dvojchýb
  • Hončová mala po 1. i 2. servise nižšiu než 50-percentnú úspešnosť získavania bodov
  • prehrala 6. zápas za sebou

Pred malou chvíľou vypadla v Záhrebe aj Rebecca Šramková. Slovenskú bilanciu sa dnes pokúsi vylepšiť ešte Jana Čepelová. Miška sa v Chorvátsku predstaví aj vo štvorhre po boku Uzbečky Sabiny Šaripovovej.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Vondroušová bojuje so zdravotnými problémami, odhlásila sa z US Open

NEW YORK – Česká tenistka Markéta Vondroušová, aktuálne 17. v rebríčku WTA, nebude štartovať na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 5 =