pondelok , august 19 2019
Tenisový Svet / Správy / Horanský po parádnom obrate do štvrťfinále challengeru v Budapešti
Foto: TASR

Horanský po parádnom obrate do štvrťfinále challengeru v Budapešti

BUDAPEŠŤ – Dvanásty nasadený Filip Horanský zdolal v 3. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v maďarskej Budapešti (46 000 EUR +H, tvrdý povrch v hale) taliansku sedmičku žrebu Filippa Baldiho 3:6, 6:2, 6:1.

Vstup do zápasu zastihol vo väčšej pohode Taliana. Odskočil do vedenia 3:0, no vo štvrtom geme zahodil trojicu brejkbalov, čo viedlo k zmene rozloženia síl. Filip sa chytil a o pár minút vyrovnal. V siedmej hre mohol udrieť po druhý raz na príjme, nepremenil však dve šance. V koncovke prvého setu bola väčšia úderová istota opäť na strane Baldiho – 6:3.

Druhé dejstvo otvoril milánsky rodák brejkom. Následne ho s problémami potvrdil, ale na dlhý čas to bolo z jeho strany všetko. Horanského výkon postupne gradoval, čoho výsledkom bol obrat na 6:2.

V tretej časti pokračoval rodák z Piešťan v nastúpenom trende. V medzihre bol oveľa istejší ako jeho súper, ktorý sa nevyvaroval zbytočných chýb. Taliansky tenista zastavil čiernu sériu stratených gemov až pri manku 0:5. Zverenca Karola Kučeru to nevyviedlo z rytmu, o chvíľu premenil pri vlastnom podaní esom hneď prvý mečbal.

Zaujalo nás:

  • Horanský vyhral v zápase 11 gemov za sebou
  • nastrieľal 11 es
  • čaká ho prvé štvrťfinále od augustového challengeru v Meerbuschi, kde získal titul

Vo štvrťfinále uvidí budapeštianska hala slovenské derby. Filipa Horanského čaká Alex Molčan. Nedarilo sa dnes iba tretiemu nášmu zástupcovi Norbertovi Gombosovi.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kližan na ATP turnaji vo Winston-Saleme s prehrou v 1. kole

WINSTON-SALEM – Martin Kližan prehral v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 v americkom Winston-Saleme (807 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 4 =