sobota , november 17 2018
Tenisový Svet / Správy / Horanský po trojsetovej bitke do finále moskovskej kvalifikácie

Horanský po trojsetovej bitke do finále moskovskej kvalifikácie

MOSKVA – Filip Horanský zdolal v 1. kole kvalifikácie turnaja kategórie ATP 250 v Moskve (856 445 USD, tvrdý povrch v hale) ôsmeho nasadeného Chorváta Viktora Galoviča po setoch 6:7(8), 6:4, 6:2.

V úvodnom sete Filip niekoľkokrát doháňal manko brejku.  Za stavu 3:5 nedovolil súperovi set dopodávať a tak musela o osude dejstva rozhodnúť až skrátená hra. Tá mala dramatický priebeh so šancami na oboch stranách. Náš tenista nepremenil setbal a jeho súper uspel pri štvrtej príležitosti.

V druhom sete si obaja tenisti držali podanie až do stavu 5:4 z pohľadu slovenského tenistu. Za tohto stavu si Filip vypracoval setbal a pri jeho premieňaní nezaváhal.

Do rozhodujúceho dejstva vstúpil Chorvát brejkom, Horanský však okamžite kontroval a v nasledujúcom priebehu dominoval. Za stavu 5:2 sa blysol čistou hrou na príjme, čím spečatil postup do finále kvalifikácie.

Zaujalo nás:

• Horanský získal na príjme druhého podania 62 % výmen
  • vypracoval si až 16 brejkbalov, premenil 7

O hlavnú súťaž si slovenský tenista zahrá proti Stefanovi Napolitanovi.

O nás Dominika Mikušiaková

Miháliková končí so smutným záverom v Muzaffarnagare

MUZAFFARNAGAR – Tereza Miháliková skrečovala finálové stretnutie proti Srbke Nataliji Kostičovej na turnaji ITF v …