sobota , november 17 2018
Tenisový Svet / Správy / Horanský skončil v 1. kole ATP turnaja v Moskve na rakete neobľúbeného súpera

Horanský skončil v 1. kole ATP turnaja v Moskve na rakete neobľúbeného súpera

MOSKVA – Úspešný kvalifikant Filip Horanský podľahol v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 v Moskve (856 445 USD, tvrdý povrch v hale) Dušanovi Lajovičovi zo Srbska po setoch 4:6, 6:2, 3:6.

V úvodnom dejstve si obaja hráči dlho strážili vlastný servis. Piešťanský rodák mal jedinú šancu na príjme v piatom geme, no neuspel. Srbský favorit udrel v pravej chvíli. Za stavu 5:4 využil svoj jediný brejkbal, ktorý bol zároveň setbalom.

Na začiatku druhého setu Filip výrazne zlepšil riterny, čoho výsledkom bol brejk na 2:1. Ďalší priebeh mal pod kontrolou. V siedmej hre pridal na riterne poistku a po zmene strán premenil esom v poradí tretí setbal.

V rozhodujúcej časti sa náš tenista znova dočkal brejku za stavu 1:1. Vzápätí o výhodu prišiel a v koncovke ťahal za kratší koniec. V ôsmom geme stratil podanie čistou hrou, Srb následne postup s prehľadom spečatil.

Zaujalo nás:

• Horanský prestrieľal súpera na esá 10:4
  • celkovo získal len o 2 fiftíny menej
  • Lajovič je zatiaľ jeho jediný premožiteľ v hlavnej súťaži ATP turnajov (tento rok ho zdolal aj v Lyone a Antalyi)

Vďaka úspešne zvládnutej kvalifikácii pribudne 25-ročnému Slovákovi do rebríčka ATP 12 bodov.

O nás Michal Pokrivka

Miháliková končí so smutným záverom v Muzaffarnagare

MUZAFFARNAGAR – Tereza Miháliková skrečovala finálové stretnutie proti Srbke Nataliji Kostičovej na turnaji ITF v …