piatok , november 15 2019
Tenisový Svet / Správy / Horanský po vydretom víťazstve do 3. kola challengeru v Hamburgu
Foto: TASR

Horanský po vydretom víťazstve do 3. kola challengeru v Hamburgu

HAMBURG – Pätnásty nasadený Filip Horanský si poradil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v nemeckom Hamburgu (46 600 EUR +H, tvrdý povrch v hale) s Andreom Pellegrinom z Talianska po setoch 4:6, 7:6(3), 6:1.

V úvodnom dejstve sa ocitol piešťanský rodák opakovane v nezávideniahodnej situácii. Na straty podania z prvej i piatej hry odpovedal okamžite, ale v koncovke ťahal za kratší koniec. Brejk na 5:4 už Pellegrino napriek nepriaznivému skóre 30:40 potvrdil.

Na začiatku druhého setu odolal Talian Filipovmu brejkbalu na 2:0 a vzápätí sám udrel na príjme. Definitívne mohol rozhodnúť v piatom geme. Náš tenista však vymazal kvarteto brejkbalov a následne vyrovnal ribrejkom na 3:3. V závere zvládol ťažké servisgemy a rozuzlenie musela priniesť skrátená hra. Horanský ju získal pomerom 7:3.

V tretej časti profitoval skúsenejší Slovák z psychologickej výhody. Rýchlo si vypracoval náskok 2:0, ktorý o chvíľu zveľadil brejkovou poistkou na 4:1. Komfortné vedenie si už nenechal vziať. Skvelý obrat napokon spečatil za stavu 5:1 na riterne.

Zaujalo nás:

  • v zápase sa zrodilo 10 brejkov, hráči si dovedna vypracovali 24 brejkbalov
  • celkovo sa odohralo 192 výmen

O postup do štvrťfinále zabojuje zverenec trénera Karola Kučeru proti švédskej nasadenej dvojke Eliasovi Ymerovi alebo skúsenému Rubenovi Bemelmansovi z Belgicka.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Čepelová s hladkou prehrou vo štvrťfinále WTA 125K turnaja v Tchaj-peji

TCHAJ-PEJ – Jana Čepelová prehrala vo štvrťfinále turnaja kategórie WTA 125K v taiwanskom Tchaj-peji (125 000 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × one =