utorok , november 20 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Hrbatý má ponuku od svetovej jednotky, rozhodne sa po Davis Cupe
Foto: TASR

Hrbatý má ponuku od svetovej jednotky, rozhodne sa po Davis Cupe

BRATISLAVA – Dominik Hrbatý, nehrajúci kapitán slovenskej daviscupovej reprezentácie a osobný tréner Martina Kližana, dostal ponuku trénovať juniorskú svetovú jednotku Ceng Ťun-sina z Taiwanu. Uviedol to v rozhovore pre portál Šport.sk.

Prípadná ďalšia spolupráca Hrbatého s Kližanom ešte nie je doriešená. „Povedal som mu svoje predstavy, ktoré nebudem konkretizovať. On povedal, že mi dá protinávrh. Je však uzrozumený, že ak by to malo fungovať budúci rok, musel by som ho sprevádzať na všetkých veľkých turnajoch, teda Grand Slamoch a podujatiach Masters 1000,“ uviedol na margo potenciálnej kooperácie s našou mužskou jednotkou.

Bez práce by Hrbatý v prípade, že nedôjde k dohode, dlho nezostal. V Ázii nedávno pár týždňov trénoval taiwanskú juniorskú svetovú jednotku a víťaza Roland Garros a Wimbledonu Ceng Ťun-sina. „S Ázijčanmi sa spolupracuje úžasne. Veľa toho nenahovoria a urobia všetko, čo chcete. Sú priam vzorní žiaci. Taiwančania majú úplne iný pohľad na svet ako my. Bolo to veľmi zaujímavé. Ceng Ťun-sin mi dal ponuku na spoluprácu. Keďže ešte nie som dohodnutý s Martinom Kližanom, nechávam si otvorených viacero možností. Po Davis Cupe by som sa chcel rozhodnúť, koho budem trénovať budúci rok,“ konkretizoval.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Veľkolepý návrat legendy aj Federerova prehra v „obývačke“: Najnečakanejšie víťazstvá sezóny 2018

Len pred niekoľkými dňami sa skončila sezóna ATP, ktorá napísala množstvo prekvapivých príbehov. Tú je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

six − two =