streda , apríl 24 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Hrbatý nazval Kližana po postupe do svetovej skupiny rozdielovým hráčom
foto: TASR

Hrbatý nazval Kližana po postupe do svetovej skupiny rozdielovým hráčom

BRATISLAVA – Martin Kližan dnes vybojoval rozhodujúci bod v daviscupovom súboji Slovenska s Bieloruskom. Slováci si tak zahrajú budúci rok vo svetovej skupine a budú môcť bojovať o postup na finálový turnaj na jeseň v Madride. Pozrite si prvé reakcie kapitána Dominika Hrbatého aj Martina Kližana, ktorý mal podiel na všetkých troch bodoch.

„Sú to nádherné pocity, tento tím si to zaslúžil. Chalani si to zaslúžili pre to všetko, čo tento rok urobili. Tento tím má potenciál niečo ukázať aj vo svetovej skupine. Máme troch hráčov vo svetovej stovke. Nemáme jednoduchý lós, s Kanadou by sme hrali doma. S Kazachstanom vonku a hráčom to želám, lebo tu môže byť opäť fantastická atmosféra. Ukázalo sa, že Martin Kližan bol aj vo štvorhre rozdielový hráč. Je to veľký profesionál a za posledné obdobie sa obrovsky zmenil. Do zápasov ide s tou svojou drzosťou, ale už má aj pokoru voči niektorým súperom. Vedel sa namotivovať a pomohlo, že vyhral štvorhru a bol nabudený,“ povedal kapitán Slovenska Dominik Hrbatý.

„Celý tím sa mentálne zomkol. Každý jeho člen má zásluhu na tom, že sme postúpili do svetovej skupiny. Veľký podiel má na tom Domino Hrbatý, no netreba zabudnúť ani na vypletača, fyzioterapeuta či doktora. Ľudia dnes vytvorili fantastickú atmosféru, bol to pre mňa nádherný zážitok. Dlho sme zvažovali, či nastúpim aj na štvorhru, lebo potom ma čakal duel proti Gerasimovovi. Napokon som však zvládol oba zápasy aj vďaka fantastickému publiku, ktoré ma namotivovalo,“ vyjadrila sa po výhre slovenská mužská jednotka.

Zdroj: TASR

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Mouratoglou opísal prednosti jednotlivých členov „veľkej trojky“

NICE – Francúzsky tréner Patrick Mouratoglou verí, že rekordný počet grandslamových titulov získa jedného dňa Srb …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one + 4 =